Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złamał zakaz zbliżania się i naruszył nietykalność funkcjonariusza - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 1 lutego 2021, 12:53
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Złamał zakaz zbliżania się i naruszył nietykalność funkcjonariusza - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m. in. zatrzymali mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a także mężczyznę, który złamał zakaz zbliżania się do swojej rodziny.

 

Spotkanie z dziećmi w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”.

W poniedziałek i wtorek, 25 i 26 stycznia br. policjant profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie spotkał się z dziećmi klas I – III w kilku szkołach podstawowych w powiecie sztumskim. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Policjant podkreślał, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach. Ponadto funkcjonariusz omówił jakie zagrożenia czyhają na drodze, zachęcając jednocześnie do noszenia elementów odblaskowych. Zachęcał także uczestników spotkania do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - filmowym pod nazwą ,,Śnieżny dekalog”. Na koniec spotkań policjant rozdawał uczniom opaski i kamizelki odblaskowe.

 

 

 

 

Zatrzymany kierowca bez uprawnień.

W środę, 27 stycznia br. wieczorem policjanci prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli osobowego Mercedesa, którego kierujący najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kierujący, 28-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień został ukarany wysokim mandatem.

 

 

 

 

Policyjne działania pn. „Pieszy”.

W czwartek, 28 stycznia br. w powiecie sztumskim policjanci przeprowadzili działania międzypowiatowe pn. ,,Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, a także przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Zima to czas, kiedy rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych. Jest to gównie związane z pogarszającą się widocznością na drogach. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mianowanymi ofiarami wypadków. Dlatego policjanci po raz kolejny skupili swoje działania na ich bezpieczeństwie. Mundurowi zwracali uwagę na kierowców, którzy bagatelizowali prawa pieszych. Na pobłażliwość nie mogli liczyć kierujący omijający pojazdy, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych, wyprzedzający na przejściu lub bezpośrednio przed nim, jak również kierowcy, którzy nie udzielali pieszym pierwszeństwa na przejściach. Policjanci przyjrzeli się także temu, jak piesi zachowują się na drodze.

Najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowań i przystanków. Główne błędy pieszych to nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie na jezdnię zza pojazdu. Funkcjonariusze zawrócili również uwagę na stosowanie się pieszych do obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

 

 

 

 

Trzech funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stanowiska służbowe.

Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, inspektor Tomasz Czaja awansował na wyższe stanowiska służbowe sztumskich policjantów. Wręczenie awansów odbyło się w czwartek, 28 stycznia br. w sztumskiej komendzie.

Awanse otrzymało trzech policjantów Wydziału Organizacji Służby i Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Komendant Powiatowy podczas wręczania awansów, pogratulował i podziękował policjantom za dobrą służbę i zaangażowanie oraz życzył dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Naruszył nietykalność policjanta.

Policjanci z Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali w czwartek, 28 stycznia br. 38-letniego mężczyznę, który złamał zakaz zbliżania się za znęcanie psychicznie i fizycznie wobec swojej siostry i matki oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza.

Mężczyzna złamał zakaz poprzez wtargnięcie do mieszkania pokrzywdzonej. Wezwani na miejsce funkcjonariusze nakazali mieszkańcowi Dzierzgonia opuścić lokal. Mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania, był pod wpływem alkoholu oraz zachowywał się agresywnie. Kiedy 38-latek został ponownie poinformowany przez mundurowych, że ma opuścić mieszkanie, niezadowolony tym faktem rzucił się na funkcjonariusza naruszając jego nietykalność cielesną. Agresor został szybko obezwładniony, a następnie założono mu kajdanki.
Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Za złamanie zakazu zbliżania się oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, mieszkaniec Dzierzgonia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.