Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga! Od 1 lutego ważne zmiany w 500+.

Już 1 lutego br. rusza nabór wniosków elektronicznych o świadczenie 500+. Dokumenty będzie można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, platformy „Emp@atia” oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wnioski papierowe składać będzie można od 1 kwietnia br.

 

Świadczenie 500+ to 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochody osiągane przez rodziców. Zasady ubiegania się o 500+ są większości rodzicom i opiekunom doskonale znane, a wypełnienie formularza jest bardzo proste. Wystarczy podać dane rodzica lub opiekuna oraz dane dzieci, na które składany jest wniosek o świadczenie.

 

 

 

 

Im szybciej, tym lepiej.

W poprzednich latach okres składania dokumentów rozpoczynał się 1 lipca. Od 2021 r. wnioski przyjmowane będą od 1 lutego. Przez pierwsze dwa miesiące będzie można składać tylko wnioski elektroniczne. Dokumenty w formie papierowej przyjmowane będą od 1 kwietnia. Jednak warto jak najszybciej złożyć wniosek on-line, ponieważ dostarczenie dokumentów do końca kwietnia daje gwarancję zachowania ciągłości wypłat. Należy pamiętać, że wniosek o 500+ składa się raz w roku. Świadczenie przyznawane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

 

 

 

 

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Podobnie jak w poprzednich latach wnioski w formie elektronicznej będzie można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Platformy Usługowo-Informacyjnej „Emp@atia” oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wnioski on-line stanowią zdecydowaną większość wniosków o 500+. Skorzystanie z formy on-line ma wiele zalet – wniosek można złożyć szybko, w dogodnym dla siebie momencie, bez wychodzenia z domu. Możliwość zdalnego załatwienia sprawy jest bardzo istotna, ponieważ zagrożenie zarażenia koronawirusem jest ciągle aktualne.

 

 

 

 

Źródło Internet

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.