Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Kradli z samochodów katalizatory.

  • Wydanie nr 261/2021
  • 18 stycznia 2021, 13:44
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Kradli z samochodów katalizatory. fot. KPP Tczew
Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tczewskiego, których podejrzewali o kradzieże katalizatorów. Według ustaleń mundurowych sprawcy przez dwa miesiące ukradli łącznie 7 katalizatorów z zaparkowanych samochodów na terenie powiatu tczewskiego. Zatrzymany 19 i 20-latek zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży. Teraz ich losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracowali nad sprawami kradzieży katalizatorów. Z przyjętych przez mundurowych zawiadomień o przestępstwach wynikało, że sprawcy w listopadzie oraz grudniu ubiegłego roku ukradli łącznie 7 katalizatorów z zaparkowanych samochodów na terenie gminy Pelplin oraz gminy Tczew. Stróże prawa ustalili, że sprawcy typowali interesujące ich auta, a następnie wycinali z nich katalizatory.

 

 

 

 

W czwartek, 14 stycznia br. funkcjonariusze ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają dwaj mieszkańcy powiatu tczewskiego. Mundurowi ustalili, że podejrzewani mężczyźni znajdują się na terenie Gdańska. Kryminalni, sprawdzając uzyskane informacje, na jednej z ulic w Gdańsku zatrzymali podejrzewanego 19 i 20-latka. Mundurowi doprowadzili zatrzymanych mężczyzn do tczewskiej komendy. Jeszcze tego samego dnia śledczy przesłuchali zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego, którym przedstawili 7 zarzutów kradzieży katalizatorów. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.