Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK91. W zderzeniu osobówek zginęły dwie osoby.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 15 stycznia 2021, 14:33
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
DK91. W zderzeniu osobówek zginęły dwie osoby. fot. KPP Tczew
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca Mercedesa Sprintera zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z Renault. Według dodatkowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch kierowców jadących Audi i Fiatem, chcąc uniknąć zderzenia z samochodami uczestniczącymi w wypadku, zjechało do przydrożnych rowów. Niestety, wskutek zderzenia Mercedesa i Renault zginęły dwie osoby podróżujące osobówką, a kierowca Sprintera trafił do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

 

W piątek, 15 stycznia br. przed godziną 7 rano oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Szprudowo. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz z Komisariatu Policji w Gniewie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 21-letni kierowca Mercedesa Sprintera jadąc w kierunku Torunia, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Renalut. Według dodatkowych ustaleń stróżów prawa wynika, że dwóch kierowców jadących Audi i Fiatem chcąc uniknąć zderzenia z samochodami uczestniczącymi w wypadku, zjechało do przydrożnych rowów. Niestety śmierć na miejscu poniosły dwie osoby podróżujące Renault. 21-letni kierowca Sprintera doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

 

 

 

 

Stróże prawa przebadali kierowcę Mercedesa na zawartość alkoholu w organizmie, który był trzeźwy. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w tym zdarzeniu, które trafiły na policyjny parking. Policjanci zatrzymali również kierowcy Mercedesa prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą śledczym ustalić bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

 

 

 

 

Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że zmieniające warunki atmosferyczne wymuszają zmianę techniki kierowania pojazdem.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Waldi
Waldi 17.01.2021, 12:14
21 lat i już MORDERCA 2 osób !!!! kieroFFca Młody i wściekły Szkoda ,żę bez mózgu !!