Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Policjanci podsumowali 2020 rok.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 15 stycznia 2021, 11:57
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Policjanci podsumowali 2020 rok. fot. KPP Sztum
Policjanci sprawdzali, jakie zagrożenia w 2020 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu sztumskiego. Podliczono liczbę zgłoszeń na mapie oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

 

W zakończonym 2020 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie odnotowali łącznie 421 zgłoszeń z całego powiatu, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzikie wysypiska śmieci, akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie prędkości czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń, jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 

 

 

 

W 2020 r. na terenie powiatu sztumskiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości - 247, nieprawidłowego parkowania pojazdów - 46 oraz spożywania alkoholu - 40. To te zagrożenia stanowiły zdecydowaną większość wszystkich zgłoszeń społecznych.
 

 

 

 

W zdecydowanej większości naniesione na mapie zgłoszenia pokrywały się i dotyczyły tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla funkcjonariuszy, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w 2020 r. zgłoszeń, policjanci potwierdzili 314 zagrożeń, co stanowiło ponad 75 % wszystkich zagrożeń.
 

 

 

 

Policja przypomina, że za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.