Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Włamywał się do altan ogrodowych. Grozi mu do 15 lat więzienia.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 14 stycznia 2021, 10:26
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Włamywał się do altan ogrodowych. Grozi mu do 15 lat więzienia. fot. KPP Tczew
Kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do altan ogrodowych. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty, w tym m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymany 35-latek utrzymywał się z tego procederu. We wtorek zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, które - jak się okazało, popełnił w warunkach recydywy. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 35-latka dwa miesiące aresztu.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań na terenie miasta ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 35-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Śledczy ustalili, że sprawca włamywał się do pomieszczeń, skąd kradł wartościowe rzeczy, w tym m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawcy wynoszą prawie 2 tys. złotych.

 

 

 

 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w poniedziałek, 11 stycznia br. zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 35-latek, którego zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty z altanek, a następnie sprzedawał kradziony towar i tym samym utrzymywał się z tego procederu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy.

 

 

 

 

We wtorek, 12 stycznia br. na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego dwa miesiące aresztu. Za kradzież z włamaniem w przypadku recydywy oraz gdy sprawca uczynił sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.