Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. W wyniku zderzenia z ciężarówką jedna osoba trafiła do szpitala.

DK22. W wyniku zderzenia z ciężarówką jedna osoba trafiła do szpitala. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w środę przed południem na drodze krajowej nr 22 w okolicy Gnojewa. W zderzeniu dwóch ciężarówek i osobówki ucierpiała pasażerka Volkswagena. Na kilka godzin wprowadzono ruch wahadłowy.

 

W środę, 13 stycznia br. o godzinie 09.40 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów ciężarowych i jednego pojazdu osobowego. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i po jednym zastępie z OSP Miłoradz i OSP Kończewice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i jednego pojazdu osobowego. Poszkodowaną okazała się pasażerka osobówki, która była w stanie ogólnym dobrym z prawdopodobnym urazem kręgosłupa.

 

 

 

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, a także udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, zabezpieczenie przed utratą ciepła). W międzyczasie na miejsce przyjechała załoga ZRM, która po przebadaniu poszkodowanej osoby, zabrała ją do szpitala.

 

 

 

 

- „Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki MAN nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w tył samochodu ciężarowego marki Mercedes. Z kolei ten pojazd uderzył w tył samochodu osobowego marki Volkswagen, który skręcał w boczną drogę. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała pasażerka VW. Kierowcy byli trzeźwi” - informuje podkom. Katarzyna Marczyk z Wydziału Prewencji KPP Malbork.

 

 

 

 

Policjanci wprowadzili na czas trwania akcji ruch wahadłowy i wraz ze strażakami kierowali w tym miejscu ruchem. Po usunięciu resztek powypadkowych oraz dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych, strażacy pomogli przy przemieszczeniu pojazdu ciężarowego w bezpieczne miejsce. Działania trwały ponad 4 godziny, udział w nich brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników, zastęp OSP Miłoradz w sile 5 ratowników oraz zastęp OSP Kończewice w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Informacji udzielili: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.