Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Jest akt oskarżenia dla zabójcy dwóch kobiet.

Nowy Staw. Jest akt oskarżenia dla zabójcy dwóch kobiet. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach wieczornych 27 lipca 2020 r. w Nowym Stawie. Dwie kobiety z ranami kłutymi znaleziono w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii. Sprawca sam powiadomił o zaistniałym zdarzeniu, gdy przyszedł do sklepu kupić alkohol. Gdy go wypił na miejscu, powiedział sprzedawczyni, że zabił dwie osoby. Ta zawiadomiła o tym fakcie policję. Niestety, policjanci we wskazanym mieszkaniu odkryli, że konkubina i siostra mężczyzny już nie żyły.

 

Prokuratura Rejonowa w Malborku zakończyła właśnie śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie zarzucając mu podwójne śledztwo.

- U siostra sprawcy biegły stwierdził jedną ranę kłutą klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca spowodowana krwawieniem z przeciętego mięśnia sercowego” - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „Konkubina doznała łącznie 7 ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci był wstrząs krwotoczny, będący następstwem krwotoku wewnętrznego do jamy opłucnej z uszkodzonego płuca lewego”.

 

 

 

 

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim - siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową, a konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w okolice przedniej i tylnej klatki piersiowej.

- „Aktem oskarżenia prokurator zarzucił oskarżonemu również użycia przemocy wobec funkcjonariusza Policji oraz Straży Miejskiej podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych” - informuje rzecznik prasowy. - „Szarpaniem oraz kopaniem chciał zmusić funkcjonariuszy do zaniecha czynności służbowej – doprowadzenia do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. Nadto zarzut znieważenia tych funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez o nich obowiązków służbowych”.

Do tych zdarzeń doszło dzień przed tragedią, 26 lipca 2020 roku. Funkcjonariusze zostali wówczas wezwani na interwencję w związku ze zgłoszoną przez siostrę podejrzanego awanturą domową.

 

 

 

 

Grażyna Wawryniuk poinformowała, że oskarżony przyznał się do wszystkich zarzuconych mu przestępstw. W chwili obecnej przebywa w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.