Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Młodociani przestępcy terroryzują miasto.

Nie milkną echa w związku z medialnymi doniesieniami dotyczącymi młodocianych przestępców terroryzujących Targowisko Miejskie w Malborku. Sprawa jest o tyle poważna, że do tej pory nie ujęto wszystkich sprawców. Mało tego, mieszkańcy informują, że grupa młodych wandali przeniosła się na tereny malborskich osiedli.

 

Trudno przejść obojętnie obok tych doniesień pamiętając, jak spektakularnie na gorącym uczynku w listopadzie ubiegłego roku zatrzymano dwóch 16-latków, którzy tylko zamieścili naklejkę na drzwiach do biura poselskiego. Dlaczego nie doszło do brawurowej akcji w przypadku grupy młodych wandali, którzy za nic mają czyjeś mienie i poczucie bezpieczeństwa właścicieli placówek handlowych na Targowisku Miejskim? Jakie działania w tej sprawie podjęły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców? Ile osób zostało zatrzymanych i przesłuchanych w tej konkretnej sprawie? Jak długo jeszcze grupa młodocianych będzie bezkarna wobec aktów wandalizmu? Czy handlowcy z Targowiska Miejskiego i mieszkańcy Malborka mogą czuć się bezpieczni?

Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

 

 

 

 

Podkom. Katarzyna Marczyk z Wydziału Prewencji KPP w Malborku wyjaśnia, że policjanci z malborskiej komendy prowadzą wzmożone działania prewencyjno-wywiadowcze, które są ukierunkowane na zapobieganie przestępczości wśród nieletnich.

- „Targowisko kontrolują nie tylko dzielnicowi i policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, ale przede wszystkim funkcjonariusze nieumundurowani. Posiadamy informację, że osoby nieletnie gromadzą się również w okolicy bloków przy ulicy Jagiellońskiej. To miejsce zostało objęte naszym szczególnym nadzorem” - informuje podkom. Katarzyna Marczyk. - „Wczoraj funkcjonariusze interweniowali na placu zabaw przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie ujawnili 7 osób małoletnich. W związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami ich sprawą zajmie się sąd rodzinny. W malborskiej komendzie trwa obecnie postępowanie dotyczące m. in. niszczenia mienia. W ciągu ostatnich dni funkcjonariusze wylegitymowali blisko 20 osób małoletnich. Sprawdzamy czy są to te osoby, które dopuściły się aktów wandalizmu na targowisku”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Qwerty
Qwerty 10.01.2021, 08:28
Przywrócenie kary śmierci na krześle elektrycznym i jeden z drugim gowniarz 10 razy by się zastanowił zanim w tym tępym łbie przyjdzie mu pomysł na wyrządzanie komuś krzywdy
Krzyzak
Krzyzak 10.01.2021, 18:38 (odpowiedź do Qwerty)
Albo sądowe odebranie "rodzicom" czytaj grazynie I januszowi !!! Może jak stracą 500+ to zrobią remanent w swoich ...dzieciach będąc 500 zł mniej
..za sztukę...
Zygi
Zygi 09.01.2021, 22:24
Kto znowu sprejem pomazał bloki na oś Południu czy policja i straż miejska nic w tym mieście nie robi.
Kulawy
Kulawy 09.01.2021, 22:22
Niedługo strach będzie wyjść poza mieszkanie wspomniecie moje słowa. Orzeszkowa, Rynek, Jagiellońska, ,Reymonta , Krakowska, Sienkiewicza, Jasna, Nowowiejskiego.
Ciekawa Zofja
Ciekawa Zofja 09.01.2021, 19:49
Obiekt monitorowany i wybita szyba?. Co to za firma?
gość
gość 09.01.2021, 20:16 (odpowiedź do Ciekawa Zofja)
Nie umie Pani czytać przecież jest napisane agencja ochrony AD.
Xxddd
Xxddd 09.01.2021, 18:30
Jak policja nie może to sami możemy zrobić porządek ale to wyręczenie władzy z obowiązku i mało tego jeszcze wyrok