Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Malbork. Policja zatrzymała kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy.

AKTUALIZACJA. Malbork. Policja zatrzymała kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Do zatrzymania doszło w czwartek. Z informacji uzyskanych w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku wynika, że materiał w tej sprawie został przekazany Prokuraturze Rejonowej, która zadecyduje o dalszych czynnościach.

 

AKTUALIZACJA. 9 STYCZNIA 2021 R. GODZ. 13.02

Jak poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, w sobotę, 9 stycznia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanej kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Malborku TYMCZASOWY areszt na okres 1 miesiąca.

AKTUALIZACJA. 8 STYCZNIA 2021 R. GODZ. 14.53

 

Kierownik ŚDS z zarzutami prokuratorskimi.

Grażyna Wawryniuk przekazała informację, że zatrzymana kobieta została doprowadzona w piątek, 8 stycznia br. do Prokuratury Rejonowej w Malborku, gdzie usłyszała dwa zarzuty.

- „Jeden zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień, który związany jest z osiągnięciem korzyści majątkowej i osobistej. Polegało to na delegowaniu pracowników do wykonywania w czasie pracy czynności na jej terenie prywatnym, używania firmowego pojazdu do celów prywatnych, jak również przywłaszczenia powierzonego mienia, tj. mienie przekazane przez Urząd Miasta na potrzeby domu (m.in. laptop, odkurzacz, telefon, altana ogrodowa), jak również codzienne posiłki przeznaczone dla podopiecznych. Łączna wartość tego przywłaszczonego mienia przekracza 14 tys. zł. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat” - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „Drugi czyn dotyczy narażenia pracowników i podopiecznych domu na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez wykonywanie czynności służbowych, mimo że kobieta była objęta kwarantanną domową. Jak również nie dopełnienie obowiązków poprzez wdrożenie odpowiednich procedur ograniczenia zagrożenia epidemiologicznego. I to przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności”.

 

 

 

 

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocowego w Malborku została przesłuchana, jednak nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów.

- „Złożyła bardzo obszerne wyjaśnienia, które będą weryfikowane. Prokurator złożył w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd wyznaczył termin posiedzenia na sobotę” - podsumowuje Grażyna Wawryniuk.

Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała, że kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Malborku została zatrzymana w czwartek, 7 stycznia br. przez policję.

- „Kobieta została wczoraj zatrzymana, to były czynności własne policji. Materiał został przekazany prokuraturze. W tej chwili czekam na decyzje podjęte przez prokuratora” - powiedziała w rozmowie telefonicznej Grażyna Wawryniuk.

 

 

 

 

W rozmowie telefonicznej z naszą redakcją podkom. Katarzyna Marczyk z KPP w Malborku wyjaśniła, że w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, a wszelkich informacji udziela Prokurator Rejonowy w Malborku.

- „Na podstawie materiałów operacyjnych policjanci z wydziału kryminalnego wczoraj zatrzymali jedną osobę” - podsumowuje podkom. Katarzyna Marczyk.

 

 

 

 

Przypomnijmy: Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku przy ulicy Jagiellońskiej rozpoczął swoją działalność w marcu 2017. W placówce, w godzinach od 7 do 16 przebywają osoby dorosłe z dysfunkcjami intelektualnymi oraz psychicznymi. Z racji trwającej pandemii koronawirusa, w placówce nie przebywają podopieczni.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Z doskoku
Z doskoku 12.01.2021, 17:55
Póki sprawa się nie wyjaśni proszę wstrzymać się od komentarzy. Czy przyszło Wam na myśl że może to czytać rodzina, a co gorsza uczestnicy i pracownicy? . Pani Katarzyna cieszy się w społeczeństwie dobra opinią i ma poszanowanie. Zostawcie tą sprawę w spokoju dopóki sąd czegoś nie orzeknie. Sprawa jest w toku. Dla Pani Katarzyny pomoc i dobro drugiego człowieka było na piedestale. Z empatia zawsze do swoich podopiecznych brała ich sprawy i wysłuchiwałaZnam ja długo i nigdy nikomu nie odmówiła pomocy,a dobro osób niepełnosprawnych było dla niej najważniejsze . Współczuję rodzinie, bo Pani Kasia pochodzi z dobrego domu i to napewno duży cios.Hejtucje polityków, bo jest kogo i co!!! . A niewinnego człowieka przestańcie oczerniać.
xs
xs 12.01.2021, 08:57
Jaka nagonka? Co z tego, że ktoś na nią doniósł? Jeżeli jest winna zarzutów dobrze, że sprawa wyszła na jaw.
Ews
Ews 13.01.2021, 14:54 (odpowiedź do xs)
Jeżeli, a jeżeli nie o twierdzą się zarzuty, a wyrok wykonano. Już została ukarana bez Sądu. I ona i rodzina.
Znajoma
Znajoma 12.01.2021, 12:27 (odpowiedź do xs)
Kiedyś brało się papiery do domu i nikt nie nazywał tego przywłaszczeniem. We wszystkich tego typu placówkach posiłkują się obiadami. I każdy z tych zgorszonych byłby pierwszy w kolejce.
sprawiedliwa
sprawiedliwa 12.01.2021, 10:25 (odpowiedź do xs)
Musiała komuś stanąć na odcisk ostro i wszystko wyśpiewał to na pewno osoba ,która tam pracowała lub pracuje....ludzie są podli i wszystko w oczy ich kole z czego nie mają korzyści dla siebie.Tragedia.Malbork ludzi obłudnych i fałszywców.
Chore co sie dzieje.Nie sądze,ze była tak głupią osobą ,aby przywłaszczyć coś sobie na stałe.
gość
gość 17.01.2021, 12:48 (odpowiedź do sprawiedliwa)
Ludzie są podli?! Ludzie jak mieli kwarantanne to siedzieli w domach, nie narażali nikogo.
Iza
Iza 12.01.2021, 15:21 (odpowiedź do sprawiedliwa)
Czy można sobie coś przywłaszczyć nie na stałe?
ja
ja 12.01.2021, 11:16 (odpowiedź do sprawiedliwa)
czyli te zarzuty to nic takiego i oskarżona nie robiła nic złego? :D zły ten kto raczył zgłosić swe podejrzenia gdzie trzeba xD a to fałszywiec hahahaha
Znajoma
Znajoma 12.01.2021, 08:26
Robi się teraz nagonkę i tyle. A co, jak okaże się niewinna? Artykułu i zdjęcia nie da się cofnąć. Jeśli okazałoby się prawdą, to potraktowana została niewspółmiernie do czynu. Pokazówka kosztem Kasi i współczuję bliskim.
Pan z Malborka
Pan z Malborka 11.01.2021, 13:07
Jak by zjadła 2-3 obiadki to pewnie nic by nie było, ale skoro jeszcze połasiła się
na lapka, altanę i inne gadżety... przegięła i ktoś się kapnął, proste! Teraz musi odpokutować.
Sara
Sara 11.01.2021, 08:57
Ta Pani ma na tyle duże problemy sama że sobą, że nie nadaje się do jakiejkolwiek kierowniczej funkcji. I mam nadzieję, że przynajmniej to się już nigdy nie stanie. Dla dobra wszystkich.
Kasia
Kasia 12.01.2021, 09:04 (odpowiedź do Sara)
Ta pani powinna być objęta opieka tego domu a nie kierować nim.