Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy w sylwestrową noc posypało się dużo mandatów?

W sylwestrowo-noworoczną noc na drogach naszego powiatu pojawiło się więcej patroli policyjnych, które czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców. Mundurowi szczególną uwagę poświęcali bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a co za tym idzie osobom, które zdecydowały się w tę szczególną noc prowadzić samochód z nadmierną prędkością lub po alkoholu czy narkotykach. Policjanci mogli również egzekwować obowiązek wydanych na podstawie przepisów nakazów i zakazów, m. in. dotyczących organizacji zgromadzeń oraz przemieszczania się od 31 grudnia 2020 r. od godziny 19 do 1 stycznia br. do godziny 6 rano. Za ujawnione wykroczenia mundurowi mogli pouczyć osobę, nałożyć mandat karny albo skierować wniosek do sądu.

 

Jak poinformowała naszą redakcję podkom. Katarzyna Marczyk z Wydziału Prewencji KPP w Malborku, w sylwestrową noc na drogach powiatu malborskiego było bezpiecznie.

- „Policjanci pracowali na miejscu jednej kolizji drogowej. Ponadto w związku z ujawnionymi naruszeniami związanymi z nakazem przemieszczania się, funkcjonariusze nałożyli jeden mandat karny oraz zastosowali dwa pouczenia. Funkcjonariusze sporządzili również 3 wnioski do sądu: za bezpodstawne wezwanie, brak zasłoniętej twarzy i nosa oraz nieobyczajny wybryk” - podsumowuje podkom. Katarzyna Marczyk.

 

 

 

 

Również noc sylwestrowa w powiecie nowodworskim minęła bardzo spokojnie.

- „W trakcie służby policjanci zatrzymali jedną osobę poszukiwaną, jedna osoba została zatrzymana celem wytrzeźwienia. Nie ujawniono sytuacji polegających na łamaniu aktualnie obowiązujących obostrzeń” - informuje mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

 

 

 

 

- „W trakcie nocy sylwestrowej w powiecie sztumskim nie doszło do naruszeń związanych z zakazem gromadzenia i przemieszczania się” - poinformował nas st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „W kilku przypadkach funkcjonariusze byli wysyłani na interwencje domowe związane z zakłóceniem ciszy nocnej, gdzie po interwencjach było już spokojnie. Mandatów karnych nie było”.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
czytelnik
czytelnik 07.01.2021, 12:23
Malborscy (m}ilicjanci popisali się mandatami za NIELEGALNY zakaz przemieszczania się - aczkolwiek w artykule opisano "nakaz przemieszczania się" Ciekawe.... Nie słyszałem też o obowiązku zasłaniania twarzy. Usta i nos tak, ale twarz ?? Czy to błąd Pani Katarzyny M czy dziennikarza?