Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Nowi funkcjonariusze na komendzie. Ty też możesz zostać policjantem!

  • Wydanie nr 266/2021
  • 5 stycznia 2021, 08:05
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Nowi funkcjonariusze na komendzie. Ty też możesz zostać policjantem! fot. KPP Malbork
W środę, 30 grudnia 2020 roku służbę w malborskiej komendzie rozpoczęło 4 nowych policjantów. W najbliższym czasie funkcjonariusze rozpoczną szkolenie podstawowe, po którego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

 

Chcesz zostać policjantem?

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją, stwarzający możliwości dzielenia się dobrem z obywatelami. Służba w mundurze to także miejsce pracy słusznie kojarzone z godnym wynagrodzeniem. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia około 4 tys. zł. Aby zostać pomorskim policjantem, należy spełniać kryteria bliżej przedstawione w treści poniżej i na stronie internetowej dobor.pomorska.policja.gov.pl <http://dobor.pomorska.policja.gov.pl>.

 

 

 

 

Początkiem starań o wstąpienie w szeregi formacji jest osobiste złożenie dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub w pozostałych komendach miejskich i powiatowych w naszym garnizonie. Kolejnym krokiem jest rozmowa wstępna i sprawdzenie danych zawartych w kwestionariuszu. Następnie kandydaci biorą udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym otrzymują niezbędne informację do dalszego procesu rekrutacji. Po zakończeniu tych czynności kierowani są do słupskiej szkoły policji, gdzie odbywają się następne etapy. Test z wiedzy ogólnej składa się z 40 pytań. Tematyka obejmuje zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Po jego zakończeniu kandydaci przystępują do testu ze sprawności fizycznej, który polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund. Normy czasowe, jak i wymagania przy poszczególnych zadaniach są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn.

 

 

 

 

Następne etapy, tj. test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzone są w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ostatnim etapem jest ocena stanu zdrowia kandydata przez komisję lekarską. Na zakończenie tworzona jest lista rankingowa kandydatów według ilości zdobytych punktów. Im wyższa pozycja na liście, tym większa szansa na przyjęcie do Policji. Z powodu epidemii koronawirusa cała procedura realizowana jest zgodnie z reżimem sanitarnym.

 

 

 

 

Kto może pełnić służbę w Policji?

Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

 

 

 

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2021 roku - 23 lutego, 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada oraz 30 grudnia. Dodatkowe informacje odnośnie doboru do Policji można uzyskać pod wymienionymi nr telefonów - 607 235 276 lub 723 695 574, bądź pisząc na adres e-mail dobor@gd.policja.gov.pl

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Buhahah
Buhahah 13.01.2021, 12:32
Pokonanie toru przeszkód w maks. 1 min. 42 sek. a później jak się dostaną to każdy im ucieknie (prawie) i tak samo wojsko przejdą WF a później chodzą z brzuchami. Hahahah. Kondycja w polskich służbach to śmiech na sa. Pozdrawiam