Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK55. Dachowanie w Sylwestra. Kobieta trafiła do szpitala.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 4 stycznia 2021, 12:14
  • KP PSP Malbork/KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
DK55. Dachowanie w Sylwestra. Kobieta trafiła do szpitala. fot. KPP Malbork
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Chlebówka. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 39-letnia kobieta kierująca Hondą, na prostym odcinku drogi zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Kierująca trafiła do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.

 

W piątek, 1 stycznia br. około godziny 06.10 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Chlebówka. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci. Zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej - dwa zastępy z JRG Malbork, dwa zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański, jeden zastęp z OSP Lipinka i jeden zastęp z OSP Marynowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził, że doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego marki Honda. Samochód znajdował się w przydrożnym rowie kołami do góry. Poszkodowana kobieta o własnych siłach wydostała się na zewnątrz pojazdu. Ruch na drodze w tym miejscu został wstrzymany.

 

 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. Wprowadzono ruchu wahadłowy. Po dojeździe do miejsca zdarzenia ZRM udzielił medycznych czynności ratunkowych kobiecie i zabrał ją do szpitala.

 

 

 

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny. Technik kryminalistyki zebrał ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 39-letnia mieszkanka Malborka, kierując samochodem osobowym marki Honda HRV, na prostym odcinku drogi zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, 39-latka była trzeźwa. Teraz śledczy na podstawie zebranej dokumentacji szczegółowo będą wyjaśniać jakie były przyczyny tego wypadku.

 

 

 

 

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina. Przymrozki i opady marznącego deszczu i śniegu oraz mgła, to szczególnie trudne warunki, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku i nad ranem.

 

 

 

 

 

Informację przekazali: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji w KPP Malbork oraz Dyżurny SKKP w Malborku

Zdjęcie: KPP Malbork

 

KP PSP Malbork/KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kalendarz
Kalendarz 04.01.2021, 17:14
To w Sylwestra czy w Nowy Rok ?
pytam się
pytam się 04.01.2021, 12:27
Czyżby rozmowa przez telefon?