Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policja apeluje – nie daj się oszukać nową metodą internetowych oszustów!

  • Wydanie nr 264/2021
  • 4 stycznia 2021, 09:48
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Oszuści nie próżnują i nie śpią, co rusz wymyślają nowe metody oszustw, aby wyłudzić od nas jak największą sumę pieniędzy. Niedawno pojawiły się nowe oszustwa, w których sprawcy podszywają się pod InPost. Potencjalne ofiary mają dopłacić tylko 50 groszy, żeby otrzymać zamówioną przesyłkę, a w następstwie mogą stracić wszystkie środki ze swojego konta.

 

Internet niewątpliwie pełni dużą rolę w życiu każdego z nas. Nie zapominajmy, że w wirtualnym świecie są również oszuści, którzy bez skrupułów wykorzystają każdą okazję, aby nas okraść. Z roku na rok coraz więcej słyszy się o nowych metodach oszustw, które mają na celu wyłudzanie pieniędzy. Oszuści udają policjantów, pracowników różnych instytucji oraz wnuczków.

 

 

 

 

Od pewnego czasu oszuści w celu wyłudzenia dostępu do naszego konta w banku, podszywają się pod firmę InPost, za pomocą której nasze zamówienia mają trafić do paczkomatów. Potencjalne ofiary otrzymują wiadomość „sms” z informacją o konieczności dopłaty 50 groszy za przesyłkę wraz z linkiem do uregulowania płatności. Po wejściu na wskazany link następuje przekierowanie na konto swojego banku, gdzie rozpoczyna się procedura płatności. Następnie pojawia się komunikat, że płatność nie została zrealizowana. Przy kolejnym logowaniu okazuje się, że z konta zniknęły pieniądze, często wszystkie posiadane środki.

 

 

 

 

Policja przypomina wszystkim użytkownikom urządzeń z dostępem do Internetu, aby pilnowali swoich haseł dostępowych. Pamiętajmy, żeby weryfikować kto i co do nas pisze. Nie wpisujmy nigdzie numeru swojej karty. Pamiętajmy, aby nigdy nie otwierać linków od obcych i ignorować takie sms’y. Za każdym razem należy wylogować się z aplikacji po zakończeniu jej użytkowania. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Nie daj się oszukać!

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.