Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Czy w Sylwestra posypią się mandaty?

  • Wydanie nr 264/2021
  • 31 grudnia 2020, 15:35
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Czy w Sylwestra posypią się mandaty? fot. zdjęcie poglądowe
W czasie sylwestrowych działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu sztumskiego. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Z konsekwencjami muszą się liczyć także te osoby, które nie będą się stosować do obowiązujących nakazów czy zakazów. Policjanci apelują również o odpowiedzialne korzystanie z fajerwerków. Pamiętajmy też, że nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędźmy okres sylwestrowo-noworoczny.

 

W okresie sylwestrowo-noworocznym sztumscy policjanci prowadzić będą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, w tym uczestników ruchu drogowego. Konsekwentnie będą reagować na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa, a w szczególności będą zwracać uwagę na kierujących, którzy zdecydują się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu i na tych, którzy nie będą przestrzegać ograniczeń prędkości. To właśnie oni powodują największe zagrożenie na drogach. Również osoby, gromadzące się w miejscach publicznych, czy spożywające alkohol w takich miejscach, znajdą się w zainteresowaniu policjantów i mogą liczyć się z konsekwencjami.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że od 31 grudnia br. od godziny 19 do 1 stycznia 2021 r. do godz. 6 rano na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu: wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej; zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Policjanci będą egzekwowali obowiązek wydanych na podstawie przepisów nakazów i zakazów m. in. dotyczących organizacji zgromadzeń oraz przemieszczania się w Noc Sylwestrową. Za ujawnione wykroczenia mundurowi mogą pouczyć osobę, nałożyć mandat karny albo skierować wniosek do sądu.

 

 

 

 

Funkcjonariusze także przypominają, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Informujmy Policję o nieuczciwych sprzedawcach. Pamiętajmy też, że fajerwerki mogą odpalać tylko osoby pełnoletnie w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Pod żadnym pozorem nie powinny ich odpalać dzieci.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że koronawirus nie zniknął i nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają, jak osoby stosują się do tych zaleceń i apelują do wszystkich o rozsądek. Pamiętajmy, że w dobie pandemii najważniejsze jest teraz bezpieczeństwo, a gromadzenie się osób, powoduje duże zagrożenie nie tylko osób gromadzących się, ale także dla ich bliskich. Zadbajmy, aby nadchodzący Nowy Rok był spokojny i bezpieczny.

 

 

 

 

Informacja: KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.