Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ukradł kable z linii kolejowej.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 24 grudnia 2020, 09:50
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Ukradł kable z linii kolejowej. fot. KPP Malbork
Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Malborka podejrzanego o kradzież kabli z terenu budowy linii kolejowej. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, kiedy na jednym ze złomowców chciał sprzedać swój łup. Straty wyceniono na ponad 4 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 21 grudnia br. rano malborscy policjanci zostali powiadomieni, że na terenie budowy linii kolejowej doszło do kradzieży elementów infrastruktury. Łupem sprawcy padło ponad 70 metrów miedzianego kabla o wartości 4200 zł. Mundurowi sprawdzili punkty skupu złomu na terenie całego powiatu.

 

 

 

Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który przyniósł do skupu duży worek złomu z zamiarem jego sprzedaży. Policjanci skontrolowali zawartość worka i okazało się, że w środku znajdowało się kilkadziesiąt metrów „opalonych” miedzianych kabli. 27-latek nie potrafił wytłumaczyć, jak wszedł w ich posiadanie. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy potwierdził, że te kable pochodzą z kradzieży z prowadzonej budowy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.