Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Represje na aktywistach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet?

Sztum. Represje na aktywistach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet? fot. Sztumski Strajk Kobiet
Zaczęło się od tego, że mieszkańcy powiatu sztumskiego na początku grudnia br. poszli na spacer ulicami Sztumu z transparentem „Jestem tu dla Ciebie POL⚡KO!”. Mieli ze sobą również flagi Polski, Unii Europejskiej oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Według sztumskich aktywistów był to obywatelski głos sprzeciwu wobec zapowiadanego weta polskiego rządu dla budżetu unijnego oraz polityki klimatycznej EU (redukcji CO² przez Polskę). W efekcie 6 osób dostało wezwanie na przesłuchanie, a wobec 4 z nich sanepid wszczął postępowanie w sprawie naruszenia zakazu organizowania zgromadzeń.

 

- „Sztumska policja wylegitymowała spacerowiczów (pięć kobiet i mężczyznę), którzy 22 i 23 grudnia 2020 r. będą przesłuchiwani. Czworo z nich otrzymało również zawiadomienie z sanepidu o wszczęciu wobec nich postępowania w sprawie naruszenia zakazu organizowania zgromadzeń, imprez, spotkań lub zebrań. Grożą im wysokie kary. To oczywiste represje” - napisali do nas aktywiści ze Sztumu. - „Pamiętacie, jak niedawno Sanepid odmówił wszczęcia postępowania wobec imprezy Radia Maryja, na której było kilkadziesiąt osób, w tym wielu polityków i duchownych bez maseczek i bez zachowanego dystansu? Pomimo, że aktywistki Sztumskiego Strajku Kobiet przestrzegały wszystkich zaleceń Sanepidu podczas spaceru, grożą im wysokie kary finansowe. Bareja by tego nie wymyślił!” - napisała na profilu społecznościowym aktywistka z Trójmiejskiej Akcji Kobiet.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynika, że osoby, które będą we wtorek i środę przesłuchiwane mają wsparcie z Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Sztumski Strajk Kobiet

Sztumski Strajk Kobiet
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
andrzej 1951
andrzej 1951 22.12.2020, 11:50
Takie są efekty niewłaściwego zachowania w okresie pandemi !!!
KAT.
KAT. 22.12.2020, 15:01 (odpowiedź do andrzej 1951)
Wszystkie zakazy, łamiące prawa obywateli do zgromadzeń zgodnie z Konstytucją, są bezprawne bez ogłoszenia stanu wyjątkowego.
Prałat
Prałat 22.12.2020, 12:12 (odpowiedź do andrzej 1951)
Takie są efekty państwa totalitarnego.