Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przed Strażą Graniczną schował się w ścianie.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 18 grudnia 2020, 15:25
  • WMOSG
  • Na sygnale
Przed Strażą Graniczną schował się w ścianie. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali członka grupy przestępczej. Mężczyzna zamieszany był w produkcję nielegalnych wyrobów akcyzowych. Zajmował się drukowaniem podrobionych znaków towarowych papierosów różnych marek.

 

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili od 2019 r. śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. 4 Białorusinów, 2 Polaków i Ukrainiec zajmowali się nabywaniem, produkcją, sprzedażą papierosów i krajanki tytoniowej. Zatrzymany w czwartek mężczyzna drukował grupie przestępczej podrobione znaki towarowe papierosów różnych marek.

 

 

 

 

W czwartek, 17 grudnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 48-latka w powiecie grodziskim, w jego mieszkaniu. Kiedy funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG weszli na teren posesji celem zatrzymania 48-latka, usłyszeli od domowników, że mężczyzna wyjechał. Partnerka stwierdziła, że wynajmuje pomieszczenia, a drugi współdomownik, poszukiwany od miesiąca przebywa w Przemyślu. Funkcjonariusze nie dali wiary tym tłumaczeniom i po chwili znaleźli ukrytego mężczyznę na poddaszu, w ścianie. Tam miał zrobioną skrytkę, w której po prostu się schował. Podczas przeszukania posesji ujawniono wydrukowane opakowania papierosów w ilości 20 tys. sztuk.

 

 

 

 

Okazało się również, że 48-latka poszukuje polski wymiar sprawiedliwości za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna uchylał się od płacenia podatków, podrabiał znaki towarowe papierosów różnych marek. Decyzją sądu najbliższy rok spędzi w areszcie. Mieszkańca powiatu grodziskiego doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w ramach  zorganizowanej grupy przestępczej, zajmował się drukowaniem opakowań i innych materiałów niezbędnych do produkcji lewych papierosów. Mężczyzna uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i materiał wideo przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz , rzecznik prasowy WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.