Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Prowadził tira mając ponad 2,5 promila alkoholu.

  • Wydanie nr 259/2021
  • 16 grudnia 2020, 14:46
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Prowadził tira mając ponad 2,5 promila alkoholu. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci interweniowali na jednej ulic w Tczewie, gdzie kierowca tira mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, zahaczył samochodem ciężarowym o podpórkę dla rowerzystów i zatrzymał się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Podczas policyjnych czynności okazało się, że 44-latek ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Dzięki wzorowej postawie świadków tego zdarzenia, nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Za ponowną jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości wbrew zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa.

 

W poniedziałek, 14 grudnia br. po godzinie 13 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy tira, który drogą krajową nr 91 miał dojeżdżać do Tczewa. Z informacji przekazanych policjantowi przyjmującemu zgłoszenie wynikało również, że kierowca tira skręcając w jedną z ulic, zahaczył ciężarówką o podpórkę rowerową i zatrzymał się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego w trakcie rozmowy z kierowcą tira wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało w organizmie 44-latka ponad 2,5 promila alkoholu. Stróże prawa podczas oględzin ciężarowego Volvo potwierdzili również, że samochód uczestniczył w kolizji, w której doszło do uszkodzenia podpórki rowerowej.

 

 

 

 

W trakcie sprawdzenia 44-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma on obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. W związku z tą sytuacją ciężarówkę odholowano na policyjny parking. Wkrótce śledczy najprawdopodobniej przedstawią mężczyźnie zarzuty dotyczące powtórnej jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości wbrew zakazowi sądowemu.

 

 

 

 

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności, grozi kara finansowa w wysokości minimum 10 tys. złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo 44-latek odpowie za spowodowanie kolizji.

 

 

 

 

Informację przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.