Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Kobieta w szpitalu.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 15 grudnia 2020, 13:13
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Tczew. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Kobieta w szpitalu. fot. KPP Tczew
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek w miejscowości Kolonia Ostrowicka. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca Volkswagena potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 18-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy. Stróże prawa apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

W poniedziałek, 14 grudnia br. przed godziną 7 rano oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Kolonia Ostrowicka. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 42-letni kierowca Volkswagena jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Gdańska, potrącił 18-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 42-letniemu kierowcy Passata zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

 

 

 

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

 

 

 

Zła widoczność spowodowana warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. W przeważającej większości wypadków z udziałem pieszych winni są kierowcy, jednak zwiększona czujność niechronionych uczestników ruchu drogowego może zdecydowanie zmniejszyć liczbę tych zdarzeń.

 

 

 

Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

 

 

 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.