Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kradzież roweru i elektronarzędzi - raport sztumskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 15 grudnia 2020, 12:59
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Kradzież roweru i elektronarzędzi - raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie m. in. zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru oraz urządzeń energoelektrycznych, a także kobietę, która nie posiadała uprawnień do kierowania.

 

Funkcjonariusze w ostatnim tygodniu pracowali również na miejscu śmiertelnego wypadku w Goraju (czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/32108,dk55-w-wypadku-w-goraju-smierc-poniosl-mieszkaniec) i zdarzenia drogowego, do którego doszło w pobliżu miejscowości Koślinka (czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/32124,koslinka-jazda-zakonczona-na-dachu-kierujaca-w-szp), a także zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy (czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/32109,gmina-dzierzgon-okradl-kobiete-wykorzystujac-jej-n).

 

 

 

 

Ukradli sprzęt elektryczny na kwotę ponad 10 tys. zł.

Policjanci Posterunku Policji w Starym Targu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież urządzeń energoelektrycznych. Zatrzymani, na początku grudnia br. dokonali kradzieży urządzeń energoelektrycznych na terenie Gminy Stary Targ. Poszkodowany 43-latek wycenił straty na ponad 10 tys. zł. 31 oraz 40-latek, mieszkańcy powiatu sztumskiego przyznali się do winy oraz złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Skradzione mienie zostało odzyskane przez policjantów i niebawem, po wykonaniu czynności, zostanie zwrócone jego właścicielowi.
Za popełnione przestępstwo mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Kradzież roweru.

Policjanci Wydziału Ogniwa Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie pracowali nad sprawą kradzieży roweru. Jednoślad został skradziony pod koniec listopada br. na terenie placówki handlowej w Sztumie. Łupem złodzieja padł rower górski o wartości około 5 tys. zł. Kryminalni pracując nad sprawą ustalili i zatrzymali 18-latka podejrzanego o to przestępstwo. Mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego przyznał się do winy oraz złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Skradziony rower został odzyskany przez policjantów i przekazany jego właścicielowi.
Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Jechała samochodem bez uprawnień.

W sobotę, 12 grudnia br. policjanci prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w trakcie patrolu zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen, którego kierująca popełniła wykroczenie drogowe. Auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. W trakcie kontroli, po sprawdzeniu kierującej w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 45-latka, mieszkanka powiatu sztumskiego za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz popełnione wykroczenie została ukarana mandatami karnymi.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.