Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Zignorowała czerwone światło i wpadła pod samochód.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 14 grudnia 2020, 14:45
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Zignorowała czerwone światło i wpadła pod samochód. fot. KPP Tczew
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na ulicy Alei Solidarności w Tczewie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 56-letnia piesza zignorowała czerwone światło i wbiegła na przejście dla pieszych, gdzie została potrącona przez samochód. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

W niedzielę, 13 grudnia br. przed godziną 8 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na ulicy Aleja Solidarności. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 56-letnia piesza zignorowała czerwone światło i wbiegła na przejście dla pieszych, gdzie została potracona przez jadącego w kierunku Gdańska osobowego Peugeota. Badanie kierującej samochodem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że była trzeźwa. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

 

 

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.