Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Terytorialsi z Pomorza wspomagają seniorów.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 11 grudnia 2020, 10:31
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Terytorialsi z Pomorza wspomagają seniorów. fot. DWOT
7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio powołała koordynatorów, którzy sprawują opiekę nad osobami starszymi, najbardziej narażonymi na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, które zamieszkują Trójmiasto oraz rejon działania batalionów lekkiej piechoty w Malborku i Słupsku.

 

Pandemiczna rzeczywistość dla każdego jest sytuacją, która rodzi pewien niepokój i utrudnia codzienną egzystencję. Są jednak osoby, które w tym trudnym czasie wymagają większej uwagi, troski i opieki. To osoby starsze, które ze względu na zaawansowany wiek są szczególnie narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i związane z tym objawy chorobowe. Nierzadko to ludzie samotni lub niesamodzielni, którzy wymagają pomocy w codziennych obowiązkach. Wśród nich są również kombatanci walczący o wolną Polskę i działający w podziemiu niepodległościowym. To ludzie szczególnie bliscy pomorskim terytorialsom, którzy dziedziczą tradycję i dokonania żołnierzy Armii Krajowej.

 

 

 

 

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio powołała koordynatorów, którzy sprawują opiekę nad takimi osobami na terenach podlegających batalionom lekkiej piechoty w Malborku i Słupsku oraz na terenie Trójmiasta. Żołnierze słupskiego batalionu wspierają kombatantów ze Stowarzyszenia Zachowania Pamięci Armii Krajowej „SZPAK”, natomiast na terenie Sławna niosą pomoc kombatantom ze Stowarzyszenia „Odra-Niemen”. Koordynatorzy w Malborku wspierają kombatantów i osoby starsze we współpracy ze Związkiem Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Elblągu, kierowanym przez Lidię Kusz. Żołnierze przeprowadzają wywiady środowiskowe, robią codzienne zakupy, realizują recepty i wykupują leki. Ponadto pomagają w transporcie do lekarza lub na rehabilitację osób niesamodzielnych, przygotowują posiłki, wykonują niezbędne prace domowe i wspierają w podstawowych czynnościach życia codziennego. Podobne zadania realizują koordynatorzy zaangażowani na terenie Trójmiasta.

 

 

 

 

Informację przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

Zdjęcie: DWOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.