Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dostałeś e-maila z Poczty Polskiej z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj – to może być oszustwo!

Co jakiś czas policja informuje o pojawiających się nowych sposobach wyłudzeń pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y lub e-maile z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego. Nasza redakcja odebrała takiego maila od Poczty Polskiej.

 

Oszuści swoje metody działania ciągle modyfikują i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y lub e-maile z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku lub operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta, tj. login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli czeka akurat na przesyłkę.

 

 

 

 

Uwaga na fałszywe maile z Poczty Polskiej!

Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł e-mail, którego rzekomym nadawcą była Poczta Polska. Nikt nie miał wątpliwości, że to jedno wielkie oszustwo. Zarówno Poczta Polska, jak i inne firmy kurierskie NIGDY nie przesyłają maila z treścią dotyczącą dopłaty do przesyłki oraz linkiem, dzięki któremu przeprowadzony ma być proces weryfikacji. Bądź czujny i nie daj się zwieść pozorom, bo taka historia może zakończyć się dla ciebie utratą oszczędności.

 

 

 

 

Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.