Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nadleśnictwo Elbląg. Kupuj świąteczne drzewka z legalnej plantacji choinek.

  • Wydanie nr 215/2021
  • 10 grudnia 2020, 10:20
  • Nadleśnictwo Elbląg
  • Wiadomości
Nadleśnictwo Elbląg. Kupuj świąteczne drzewka z legalnej plantacji choinek. fot. Nadleśnictwo Elbląg
Zapach świerkowej żywicy roznoszący się po całym domu to jedno z najsilniejszych wspomnień, z jakimi kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia. Do tego piękne ozdoby, często ręcznie robione i prezenty pod choinką. To właśnie naturalne drzewko dodaje magii i przyjemnej atmosfery w naszych domach podczas świąt. Takie drzewka mają wiele zalet, poza wyjątkową atmosferą jaką nam dają, podczas ich wzrostu powstaje tlen, a po świętach można oddać je do kompostowania lub wykorzystać w kreatywny sposób. Można też nabyć choinkę z bryłką korzeniową, którą po odpowiednim zabezpieczeniu na wiosnę posadzimy w przydomowym ogródku. Kupując naturalną choinkę należy zwrócić uwagę na to, czy pochodzi ona z legalnego źródła, a więc czy powstała w odpowiedzialny sposób.

 

Choinki, które można nabyć w Nadleśnictwie Elbląg powstają głównie na specjalnie zakładanych plantacjach choinkowych, m. in. w miejscach, gdzie i tak nie mógłby rosnąć las, np. pod liniami energetycznymi. Większe choinki, powyżej 3 m wysokości, pozyskiwane są przy okazji prac pielęgnacyjnych w młodnikach, które polegają na przerzedzaniu lasu, celem dostarczenia pozostałym drzewom większej ilości światła, wody i przestrzeni życiowej. W związku z czym wycinanie drzewek nie odbywa się ze szkodą dla lasu. Warto więc zapytać sprzedawcę o pochodzenie choinki, aby nie kupować kradzionych drzewek lecz pochodzących z legalnych plantacji choinkowych.

 

 

 

 

Gdzie kupić choinkę prosto z lasu?

W bieżącym roku w Nadleśnictwie Elbląg choinki będzie można nabyć od 15 do 24 grudnia br. lub do wyczerpania zapasów przy biurze Nadleśnictwa na ul. Marymonckiej 5 w Elblągu (Bażantarnia) w godzinach od  9 do 16. W sobotę,  19 grudnia br. w godzinach 9-14, a w niedzielę będzie nieczynne.

Przy leśniczówkach Nadleśnictwa Elbląg w dniach od 15 do 18 grudnia br. oraz od 21 do 24 grudnia br. Należy się wcześniej umówić telefonicznie z leśniczym (numery znaleźć można na stronie https://elblag.gdansk.lasy.gov.pl/lesnictwa). Cena choinek zaczyna się od 20 zł za drzewko do 2 m wysokości.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Nadleśnictwo Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.