Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Grozili śmiercią nieletniemu – raport sztumskich służb mundurowych.

Grozili śmiercią nieletniemu – raport sztumskich służb mundurowych. fot. KPP Sztum
W ostatnim tygodniu straż pożarna i policjanci z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 30 listopada br. o godzinie 10.50 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Mikołajki Pomorskie, gdzie doszło do wypadku drogowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo, który leżał na dachu blokując jeden pas ruchu. Na miejscu obecny był patrol Policji. Dwie kobiety podróżujące samochodem zostały poszkodowane. Jedna z nich, przytomna, znajdowała się pod opieką Policji w radiowozie, druga znajdowała się w pojeździe – była przytomna, miała uraz nogi i ręki.

We wtorek, 1 grudnia br. o godzinie 10.00 pięć zastępów skierowano do wsi Przezmark, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Na miejscu zdarzenia znajdował się zespół PRM, który prowadził resuscytację krążeniowo - oddechową dorosłego mężczyzny po próbie samobójczej.

O godzinie 17.22 dwa zastępy pojechały do Sztumu, gdzie w jednym z wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ulicy Nowowiejskiego wyczuwalna była woń gazu na jednej z klatek schodowych. Budynek podłączony jest do gazu ziemnego.


 

 

 

W środę, 2 grudnia br. o godzinie 06.57 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania powietrza w polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

O godzinie 20.43 dwa zastępy skierowano do Dzierzgonia, ponieważ mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych przy ulicy Przemysłowej informowali, że w jednym z mieszkań na 2 piętrze słychać dźwięk lejącej się wody. Mieszka tam starszy mężczyzna, z którym nie było kontaktu. Nie otwierał drzwi i nie odpowiadał na nawoływania. Drzwi do mieszkania były zamknięte.

 

 

 

 

Pijany kierowca odmówił badania na zawartość alkoholu.

W środę, 2 grudnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał kierować osobowym BMW znajdując się jednocześnie pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach mundurowi zauważyli auto odpowiadające opisowi i zatrzymali je do kontroli drogowej. W trakcie kontroli funkcjonariusze, już na samym początku rozmowy z kierującym wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna poddał się badaniu urządzeniem do wstępnej analizy alkoholu w wydychanym powietrzu. Na urządzeniu zapaliła się czerwona dioda oznaczająca, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości. W trakcie dalszej kontroli kierujący odmówił badaniu na zawartość alkoholu na cyfrowym urządzeniu. Mieszkaniec powiatu grudziądzkiego został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala celem pobrania krwi do badań. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód został odholowany na parking strzeżony.
Jeżeli badania krwi potwierdzą, że 47-latek kierował autem w stanie nietrzeźwości, to odpowie za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

 

 

W czwartek, 3 grudnia br. o godzinie 16.41 trzy zastępy pojechały do miejscowości Komorowo do wypadku drogowego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo, który stał na jednym pasie drogi. Jedna osoba była poszkodowana. Mężczyzna znajdował się w pojeździe, był przytomny. Uskarżał się na ból w biodrze i w nodze.

W wyniku uderzenia w drzewo, kierowca trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 3 grudnia br. niedaleko miejscowości Żuławka Sztumska. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Audi, 23-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu sztumskiego, na lekkim łuku drogi zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Kierujący był trzeźwy oraz podróżował sam. Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśnią teraz bliższe okoliczności tego zdarzenia.
 

 

 

 

Grozili śmiercią nieletniemu.

Policjanci z Wydziału Ogniwa Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Podejrzani w krótkim okresie czasu grozili pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała 14 - latkowi, zmuszając go do przekazywania im pieniędzy. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili, że mężczyźni wielokrotnie wypisywali na komunikatorze społecznościowym do chłopca wiadomości, że ma im przygotować określoną kwotę pieniędzy i przekazać im w wyznaczonym przez nich czasie i miejscu. Mężczyźni działając w ten sposób dwukrotnie spotkali się z chłopcem, zmuszając go do przekazania im pieniędzy. Podczas trzeciej próby wymuszenia zostali zatrzymani. 18 i 19-latek, mieszkańcy powiatu sztumskiego, przyznali się do winy oraz złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Niedługo mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Kierowca bez uprawnień do kierowania.

W czwartek, 3 grudnia br. policjanci patrolu Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, patrolując ulice miasta zauważyli osobowego Opla, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej. W trakcie kontroli, po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 25-latek, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz popełnione wykroczenie został ukarany mandatami karnymi. Ponadto jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

W piątek, 4 grudnia br. o godzinie 17.39 zastęp zadysponowano do wsi Żuławka Sztumska, gdzie wiatr złamał konar drzewa, który blokował jeden pas jezdni.

 

 

 

 

Ciężarówka z drewnem wpadła do przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 4 grudnia br. na drodze krajowej nr 55 niedaleko Sztumu. Pracujący na miejscu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wstępnie ustalili, że 23-letni mężczyzna kierujący ciężarowym autem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Kierujący Scanią, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego był trzeźwy. Przez kilka godzin ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo. Na miejsce zdarzenia przyjechał drugi ciężarowy pojazd, który był wyposażony w odpowiedni sprzęt i przeładował ładunek z auta ciężarowego znajdującego się w rowie. Mundurowi zakończyli działania na miejscu nakładając na kierującego 23-latka mandat karny.

 

 

 

Kierowca pod wpływem narkotyków.

W sobotę, 5 grudnia br. funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, dokonując kontroli prędkości w miejscowości Nowiny, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Volkswagena, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Już na samym początku mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie mundurowych, że może być pod wpływem narkotyków. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 29-latek jest pod wpływem amfetaminy. Mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany oraz przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.
Za kierowanie autem będąc pod ich wpływem środków odurzających mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia

 

 

 

 

W niedzielę, 6 grudnia br. o godzinie 10.57 dwa zastępy skierowano do miejscowości Biała Góra, gdzie silny wiatr przewrócił drzewo, które blokowało drogę wojewódzką nr 603.

W poniedziałek, 7 grudnia br. o godzinie 07.07 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania powietrza w polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość obserwator
gość obserwator 10.12.2020, 21:21
Grożenie śmiercią lepiej było iść na ryby chodzą słuchy że okoń bierze trzeba dobrze nakarmić.