Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dramat w Domu Pomocy Społecznej.

Malbork. Dramat w Domu Pomocy Społecznej. fot. TvMalbork.pl
U 1/3 personelu i prawie połowy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Malborku potwierdzono pozytywny wynik zakażenia koronawirusem. By malborska placówka DPS mogła funkcjonować dalej w sposób prawidłowy, potrzebuje pomocy.

 

Dom Pomocy Społecznej w Malborku znalazł się w dramatycznej sytuacji. 21 pracowników i prawie połowa pensjonariuszy ma potwierdzony pozytywny wynik zakażenia koronawirusem. Kilkoro mieszkańców zostało przewiezionych do placówki w Sopocie. Jednak, by placówka mogła dalej funkcjonować, potrzebna jest pomoc wolontariuszy, którzy mogliby na jakiś czas zastąpić chory personel.

 

 

 

 

Dyrektor malborskiej placówki, Wioletta Klepacka zwróciła się z apelem o taką pomoc, by DPS mógł w miarę normalnie funkcjonować. Na odzew odpowiedzieli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, wolontariusze z Malborskiego Centrum Wolontariatu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Dzięki temu placówka może w dalszym ciągu opiekować się pensjonariuszami przebywającymi na co dzień w DPS.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bigos
Bigos 06.12.2020, 10:30
A co z ogniskiem w Agape? Podobno też tam jest.
Molbordzczanin
Molbordzczanin 04.12.2020, 21:15
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć
Ola
Ola 04.12.2020, 23:04 (odpowiedź do Molbordzczanin)
To może zakasaj rękawy i zgłoś się na wolontariusza, a się przekonasz. Najlepiej siedzieć nad klawiaturą i cwaniakować, a tam jest prawdziwa tragedia.
Krzyżak
Krzyżak 05.12.2020, 09:44 (odpowiedź do Ola)
Ale Ty bzdury gadasz aż żeby mnie bolą. Zauważyłaś że już wygineły takie choroby jak zapalenie oskrzeli płuc czy grypa . I wszystko jasne
Ola
Ola 06.12.2020, 13:55 (odpowiedź do Krzyżak )
A jaka to różnica covid, zapalenie płuc czy też grypa? Jeśli ponad połowa załogi malborskiego DPS zachorowałaby na np. grypę i nie byłoby komu sprawować opieki nad pensjonariuszami to chyba normalne że Pani dyrektor prosi o pomoc zewnętrzne kadry i wolontariuszy. Ludzie zacznijcie myśleć, a nie tylko krytykować na każdym kroku.
Jacek
Jacek 07.12.2020, 11:07 (odpowiedź do Ola)
Wielka różnica bo co roku jest grypa co roku ludzie chorują A co gorsza również umierają A szczególnie starsi .
Oczywiście każda śmierć jest tragedia ale teraz nawet nie można pójść do lekarza to chyba jest powód do złości A chociażby do zastanowienia się o co chodzi w tej całej sprawie .ps. W listopadzie zmarło o 6000 ludzi więcej niż w tamtym roku A na cowid i pochodne 2000 więc odpowiedź sobie sama czy tu nic nie śmierdzi. Niema służby zdrowia i dlatego mi się to nie podoba .
Gość
Gość 05.12.2020, 08:23 (odpowiedź do Ola)
nie ma problemu ja pójdę. Oderwę się od swojej dotychczasowej pracy bo mi się znudziła... tylko jeden problem zarabiam... (nie ważne ile ale na pewno sporo więcej niż w DPS) więc nie straszcie ludzi tekstami "nie boisz się to idz pomóż" tylko dajcie im zarobić to pójdą. Bo jak przysłowie mówi: "za darmo to i w mordę nie dają" a nie ukrywajmy nikt nie jest samarytaninem. A teksty zdrowie nie praca są ważne tez mnie rozwalają - wszyscy tak gadający niech rzucą pracę, albo robią mi przelew chętnie przyjmę jeśli dla nich wypłata nie jest ważna.
Ola
Ola 06.12.2020, 13:47 (odpowiedź do Gość)
Chyba słabo u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem. Niejaki Malborczanin napisał, że nie chce się jemu wierzyć w skalę zachorowań w malborskim DPS, więc poradziłam żeby zgłosił się na wolontariusza i sam przekonał jak wygląda sytuacja. Swoje wywody pozostaw dla siebie i rodziny, nikogo nie interesuje, że pracujesz i ile zarabiasz. Jak będziesz kiedyś chciał to pójdziesz i pomożesz np. w DPS, jak nie to trudno.