Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dwóch seniorów dało się oszukać „na policjanta”. Stracili wszystkie oszczędności.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 3 grudnia 2020, 13:29
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. Dwóch seniorów dało się oszukać „na policjanta”. Stracili wszystkie oszczędności. fot. zdjęcie poglądowe
Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują. W środę oszuści wyłudzili pieniądze od dwóch mieszkańców Malborka. Pokrzywdzeni stracili oszczędności swojego życia. Policja apeluje – SENIORZE, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

 

Policjanci z malborskiej komendy poszukują sprawców oszustw „metodą na policjanta”, do których doszło w środę, 2 grudnia br. w godzinach popołudniowych na terenie Malborka. Pomimo prowadzonych wielu działań profilaktycznych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Malborku, mieszkańcy wciąż dają się oszukać. Przestępcy modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie oprócz metody „na wnuczka” często wykorzystywaną przez nich formą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i wyłudzają pieniądze od starszych osób, podając się za funkcjonariusza Policji lub CBŚP.

 

 

 

 

W środę, 2 grudnia br. około godziny 12 do 67-letniego mieszkańca Malborka na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP, prosząc o pomoc w rozpracowaniu szajki złodziei w banku. W trakcie rozmowy oszust podający się za stróża prawa informował, że funkcjonariusze pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Wskazywał, że pieniądze, które rozmówca posiada na koncie w banku, mogą być zagrożone i powinny zostać natychmiast wypłacone i mu przekazane. Starszy mężczyzna wypłacił gotówkę z banku i pozostawił w umówionym miejscu. 

 

 

 

Drugi pokrzywdzony, 78-latek około godziny 18 po odebraniu telefonu o podobnej treści, wyrzucił z balkonu na 3 piętrze reklamówkę z oszczędnościami swojego życia. Policjanci ostrzegają przed oszustami. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie im pieniędzy.

 

 

 

 

Należy pamiętać o tym, że w sytuacji, kiedy zatelefonuje do nas nieznana osoba i poda się za członka rodziny lub policjanta i prosić będzie o przekazanie pieniędzy, należy ROZŁĄCZYĆ SIĘ, a następnie zadzwonić na numer alarmowy 112 z telefonu komórkowego (nie stacjonarnego) i powiadomić o tym fakcie dyżurnego Policji. 

 

 

 

 

Policja zwraca się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej kwoty pieniędzy.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Lucyna Róg
Lucyna Róg 04.12.2020, 17:45
Dla mnie Ci złodzieje sami sobie pracują na wyrok bo będą starzy i będą potrzebować na leki i na pewno życie ich nie oszczędzi, współczuję tym, co okradają bezbronnych i starców z ich ostatnich oszczędnościi narażają ich na strach i śmierć ze stresu i jastem rozczarowana polską policją bo tak jak Ci przestepcy są skuteczni tak nasi policjanci nie, nie wiem kogo zatrudnia nasza policja ale wygląda to tragicznie, staruszkowie zostawieni są sami sobie
Piotr
Piotr 04.12.2020, 11:41
Nie dzwonić na policję z telefonu stacjonarnego! Przestępcy blokują telefon i odbiera ta sama osoba lub podstawiona kobieta udająca policję. Zadzwonić z komórki!