Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Obywatelskie zatrzymanie podczas włamania do gospodarstwa rolnego.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 2 grudnia 2020, 12:45
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Obywatelskie zatrzymanie podczas włamania do gospodarstwa rolnego. fot. KPP Sztum
Policjanci prewencji zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców włamania z kradzieżą na terenie jednego z gospodarstw rolnych. Podejrzani próbowali ukraść sprzęt rolniczy o wartości około 3 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy oraz złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

W poniedziałek, 30 listopada br. w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie od właściciela jednego z gospodarstw rolnych, że na jego terenie przebywa trzech mężczyzn, którzy najprawdopodobniej próbują włamać się do jednego z budynków gospodarczych. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze sztumskiej jednostki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zauważyli dwie osoby w krzakach. Okazało się, że byli to mężczyźni, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania jednego z trzech podejrzanych. Drugi z podejrzanych został zatrzymany przez mundurowych. Do akcji przyłączyli się funkcjonariusze Posterunku Policji w Dzierzgoniu, którzy po kilku minutach zatrzymali trzeciego podejrzanego. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że mężczyźni weszli na teren jednego z gospodarstw rolnych, a następnie przy pomocy klucza typu ,,żabka” pokonali zabezpieczenia budynku gospodarczego włamując się do jego środka. Podejrzani wynieśli z budynku sprzęt rolniczy o wartości blisko 3 tys. zł. Skradzione mienie zostało odzyskane.
 

 

 

 

Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Technik kryminalistyki wykonał zdjęcia oraz zabezpieczył ślady. Zatrzymani mężczyźni w wieku 22, 31 oraz 38 lat, mieszkańcy powiatu sztumskiego przyznali się do winy oraz złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo niebawem odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.