Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Nocna akcja strażaków na Reymonta.

  • Wydanie nr 264/2021
  • 2 grudnia 2020, 10:46
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Nocna akcja strażaków na Reymonta. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Reymonta w Malborku. Pożar wybuchł w piwnicy. Strażacy ponad dwie godziny walczyli z żywiołem.

 

W środę, 2 grudnia br. o godzinie 02:34 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Malborku przy ulicy Reymonta. Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Malbork oraz jeden zastęp OSP Stogi. Nie stwierdzono poszkodowanych osób.

 

 

 

 

Z informacji podanej przez KP PSP w Malborku wynika, że działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi do piwnicy przy użyciu nożyc do drutu oraz podaniu jednego prądu wody W25 z szybkiego natarcia na nagromadzone w piwnicy materiały palne. Po sprawdzeniu obiektu na obecność CO - wynik 10 ppm, strażacy przewietrzyli i oddymili 2 wentylatorami klatki schodowe nr 11,12 i 13 budynku oraz ewakuowali mienie z części piwnic (butla od migomatu oraz zbiorniki/butla gazu LPG z samochodu - nie poddane działaniom termicznym). Po otwarciu sąsiedniej piwnicy, by dogasić zarzewia ognia, ratownicy skontrolowali piwnicę kamerą termowizyjną, jednak kontrola nie wykazała zagrożenia pożarowego. Po przewietrzeniu wszystkich mieszkań na klatce nr 11 i ponownej kontroli na obecność CO, która nie wykazała wskazań, a także pisemnym przekazaniu miejsca objętego działaniem ratowniczo-gaśniczym, zakończono działania. W działaniach udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP w Malborku

Zdjęcia: KP PSP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.