Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pijany pobił żonę. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 30 listopada 2020, 14:28
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pijany pobił żonę. Grozi mu do 5 lat więzienia. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 41-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Mundurowi ustalili, że sprawca wszczął awanturę domową, podczas której pobił żonę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Za przestępstwo znęcania się fizycznego i psychicznego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W czwartek, 26 listopada br. o godzinie 9 rano policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w gminie Tczew doszło do awantury domowej, podczas której miała być stosowana przemoc. Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawca podczas wszczętej awantury pobił żonę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że takie zachowanie mężczyzny trwa już od dłuższego czasu. W związku z tą sytuacją oraz agresywnym zachowaniem nietrzeźwego 41-letniego mężczyzny, policjanci zatrzymali go. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi.

 

 

 

 

W piątek, 27 listopada br. policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 41-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że przemoc wobec osób najbliższych nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, o9ficer prasowy KPP Tczew

 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.