Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz została członkiem metropolii.

  • Wydanie nr 266/2021
  • 9 listopada 2020, 14:23
  • OMGGS
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Gmina Miłoradz została członkiem metropolii. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) to stowarzyszenie 58 gmin, miast i powiatów o łącznej powierzchni 6,7 tys. km², w których mieszka ponad 1,5 mln mieszkańców. Swoją działalność rozpoczęło 15 września 2011 r. Najważniejszym celem OMGGS jest podejmowanie działań, które poprawiają komfort i jakość życia mieszkańców. Samorządy zrzeszone w stowarzyszeniu działają wspólnie w takich obszarach, jak transport publiczny, rynek pracy i aktywizacja mieszkańców, ekonomia społeczna, integracja migrantów, kultura i promocja zdrowia, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne i promocja. Od 2015 r. OMGGS jest jedną z instytucji pośredniczących we wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i zarządza funduszami europejskimi o wartości 1,76 mld zł, co przekłada się na pakiet prawie 180 projektów o całkowitej wartości 3,13 mld zł.

 

W poniedziałek, 9 listopada br. podczas zdalnego spotkania Rady Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia- Sopot Gmina Miłoradz została przyjęta w poczet członków metropolii. Tym samym Miłoradz stał się 58 członkiem OMGGS.  

- „Cieszę się niezmiernie, iż aktywność naszej gminy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim została zauważona, a my jako samorząd możemy dołączyć do zaszczytnego grona członków metropolii. To dla mnie osobisty sukces, iż po wielu latach ciężkiej pracy, tak mały samorząd jak nasz, nie zostanie osamotniony w działaniach. Jestem przekonany, iż współpraca z doświadczonymi samorządowcami, możliwość czerpania z wiedzy i doświadczenia partnerów, a także sieciowanie działań oraz wspólna praca przy realizacji projektów, pozwoli w perspektywie niedalekiej przyszłości na zwiększenie potencjału rozwojowego naszej gminy, a także będzie cenną płaszczyzną do wspólnego pokonywania problemów w gronie naszej „pomorskiej samorządowej rodziny” - powiedział Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz.


 

 

 

Informację przekazała: Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS

OMGGS
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Metropolitańczykowianeczka
Metropolitańczykowianeczka 09.11.2020, 23:32
Jestem dumna z tego że Miłoradz wreszcie został ... Metropolią ... wójt Metropolitą tej małej Metropolii a mieszkańcy ... Metropolitańczykowianeczkami i Metropolitańczykowiakami ! ;-))
sUPERMETROPOLITA
sUPERMETROPOLITA 10.11.2020, 12:08 (odpowiedź do Metropolitańczykowianeczka)
Dołaczą jeszcze GOŚCISZEWO I POWIĘKSZY SIĘ TEREN METROPOLI