Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od soboty zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia. Sprawdź, jakie.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 5 listopada 2020, 09:56
  • gov.pl
  • Wiadomości
  • 5 komentarzy
Zgodnie z nowymi zasadami, jakie wprowadza polski rząd, klasy 1-3 w szkołach podstawowych przejdą na zdalne nauczanie, kina nie będą czynne, działalność galerii handlowych ograniczona, a limit osób przebywających w sklepach i kościołach zmniejszony. Co jeszcze nas czeka?

 

Oświata na zdalne nauczanie.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych trwała będzie od 9 listopada do 29 listopada br. Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian. Przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.

Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych zostaje przedłużona do 29 listopada br. Przy czym sprawa istotna - dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach. Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

 

 

 

 

Ograniczona działalność w przestrzeni publicznej.

Od 7 do 29 listopada br. zamknięte będą placówki kultury: teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury czy ogniska muzyczne.

Również od 7 do 29 listopada br. hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

Ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych. Otwarte pozostaną punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt czy prasą.

Pozostały handel w dniach 7-29 listopada br. w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m², w sklepach powyżej 100 m² – 1 os/15 m² (bez zmian).

W kościołach w okresie od 7 do 29 listopada br. na 1 osobę na przypadać 15m².

 

 

 

 

Aktualne środki bezpieczeństwa zostają przedłużone do 29 listopada br.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna.

W transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. Zawieszenie działania sanatoriów oraz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos.

Ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób oraz zakaz organizowania spotkań i imprez.

Ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego).

 

 

 

 

Zalecenie DDMA+W.

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzona zostaje zasada DDMA na DDMA+W, czyli:

Dystans

Dezynfekcja

Maseczka

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Wietrzenie

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych. Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

 

 

 

Źródło: gov.pl

gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 09.11.2020, 08:10
zastanawiające jest to że CAŁY CZAS i PODKREŚLAM CAŁY czas lekarze, których znam w rodzinie i znajomi + sanitariusze których znam mówią zupełnie co innego niż lekarze w mediach - nikt nie neguje tego - ale każdy zgodnie mówi że nie jest to takie straszne (owszem nie zaliczamy osób starszych i schorowanych) ale świat jest brutalny, rujnujemy gospodarkę a skutki odczują wszyscy - więcej się powiesi z bankructwa niż umrze.
Nauczycielka
Nauczycielka 06.11.2020, 10:03
Bolek ma rację - Polska wolna od ideologii PIS !
KAT.
KAT. 05.11.2020, 12:09
No cóż, kiedyś Polacy umierali wolni. Dzisiaj umierają w ilościach rekordowych, pozbawieni swoich konstytucyjnych praw i wolności. Sami wybraliście sobie taki los.
bolek
bolek 05.11.2020, 12:00
………………….tylko szybkie przyjęcie przez Sejm Uchwały - „Polska strefą wolną od PIS" - uratuje Polskę. Może to wyglądać trochę prowokująco ale na pewno zostanie zauważona i doceniona nie tylko w kraju. Proszę o przyjęcie mojego wniosku. Bolek op. Spycha.
Zwykły robol .
Zwykły robol . 05.11.2020, 12:28 (odpowiedź do bolek)
Masz blisko do Starogardu Gd ,tam leczą .