Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W piątek akcja #zamawiamBowspieram!

  • Wydanie nr 37/2023
  • 4 listopada 2020, 14:20
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza do udziału w akcji #zamawiamBOwspieram! W najbliższy piątek zamów kawę, ciastko czy posiłek od lokalnego przedsiębiorcy na wynos, a następnie udostępnij na swoim profilu społecznościowym informację ze zdjęciem, co kupiłeś i dlaczego wspierasz lokalne biznesy. Wpis oznacz #zamawiamBOwspieram!

 

Nasi restauratorzy mogą nie poradzić sobie z drugim lockdownem. Kiedy zaczęli odrabiać ogromne, wiosenne straty, z dnia na dzień rząd zamknął ich interesy. Środki stracili nasi sąsiedzi prowadzący pizzerię na osiedlu, pracę tracą nasi bliscy sprzedający nieopodal kawę, upadają nasze podmioty Ekonomii Społecznej, o które wspólnie walczymy od lat. Chcemy pokazać mieszkańcom i mieszkankom Metropolii, że bez naszej pomocy branża gastronomiczna upadnie.  Nie wyskoczymy już wieczorem na dobrego burgera po sąsiedzku, a kawiarnia, do której zabraliśmy bliską osobę na kawę, za kilka miesięcy nie powita nas zapachem pachnącego ciasta. 

 

 

 

 

Co należy zrobić w metropolitalnej akcji?

1. Kupić z lokalnej restauracji, kawiarni, baru, bistro coś pysznego na wynos. Może być to obiad, kawa, ciasto. Coś, czym chcecie zachęcić innych do odwiedzenia miejsc serwujących posiłki czy napoje na zewnątrz. 

2. Wrzucić to na swoje social media z hasztagiem  #zamawiamBOwspieram! i krótką informacją, dlaczego wspieracie. Wierzymy, że Państwa osobiste doświadczenia będą najlepszą zachętą.

3. Oznaczyć miejsce. Zachęcamy do odwiedzenia społecznie odpowiedzialnych biznesów oraz zwykłych przedsiębiorców, którzy od lat wspomagają budżet miasta/gminy swoimi podatkami. Dbali o nas, więc zadbajmy o nich. Jeśli nie chcecie żadnego miejsca wyróżniać, możecie napisać, że jest wiele miejsc świadczących usługi na wynos. Jeśli macie listę takich podmiotów, dołączcie link z taką ofertą.

4. Zachęcić do udziału innych.

 

 

 

 

Do piątku zostało mało czasu, ale kto wie, co czeka nas w następnych tygodniach. Już 6 listopada br. pokażmy, że Metropolia daje radę i kupuje na wynos. Niech w piątek social media opanuje hasztag #zamawiamBOwspieram!

 

 

 

 

Informację przekazała: Sylwia Grabowska, Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tadzik
Tadzik 06.11.2020, 10:01
Już zamówiłem goloneczkę z zasmażką i kapustą zasmażaną dla siebie i 4 piwka dla żony. Czekam na dostawę.
Bolek op spycha
Bolek op spycha 05.11.2020, 08:12
………………….tylko szybkie przyjęcie przez Sejm Uchwały - „Polska strefą wolną od PIS" - uratuje Polskę. Może to wyglądać trochę prowokująco ale na pewno zostanie zauważona i doceniona nie tylko w kraju. Proszę o przyjęcie mojego wniosku. Bolek op. Spycha. A jakieś tam akcje typu - zamawiam i takie tam niczego nie uratują. !