Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Okradli śpiącego obcokrajowca na dworcu.

  • Wydanie nr 263/2021
  • 30 pażdziernika 2020, 08:34
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Okradli śpiącego obcokrajowca na dworcu. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 18 i 52-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, których podejrzewali o kradzież. Według ustaleń mundurowych wynika, że dwaj sprawcy wykorzystali sen pokrzywdzonego i ukradli torbę, a także walizkę wraz z dokumentami powodując straty na kwotę 400 złotych. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 52-latek złożył propozycję właścicielowi wykupienia bagaży. Śledczy w środę przedstawili dwóm zatrzymanym mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży dokumentów. Zatrzymany starszy mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut dotyczący żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy, za co odpowie w warunkach recydywy. Teraz losem zatrzymanych mieszkańców powiatu tczewskiego zajmie się sąd.

 

W poniedziałek, 26 października br. przed godziną 6 rano tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść na dworcu PKP w Tczewie. Jak ustalili mundurowi, dwaj sprawcy wykorzystali sen pokrzywdzonego obywatela Azerbejdżanu i ukradli mu torbę, a także walizkę wraz z dokumentami powodując straty 400 złotych. Zajmujący się sprawą stróże prawa przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od pokrzywdzonego mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia policjanci otrzymali informację, że na terenie dworca PKP znajduje się mężczyzna, który miał mieć związek z tym przestępstwem. Mundurowi zatrzymali podejrzewanego 18-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Kryminalni dalej pracując nad tą sprawą, ustalili personalia drugiego ze sprawców, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 52-latka, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali cześć skradzionych przedmiotów i ustalili, że zatrzymany starszy mężczyzna po kradzieży złożył propozycję właścicielowi wykupienia skradzionych bagaży.

 

 

 

 

W środę, 28 października br. śledczy przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty kradzieży dokumentów, zaś 52-latek usłyszał dodatkowy zarzut dotyczący żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy, za co odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież dokumentów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy w warunkach recydywy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.