Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomóżmy Adamowi z Malborka. Trwa zbiórka pieniędzy na wózek elektryczny.

Pomóżmy Adamowi z Malborka. Trwa zbiórka pieniędzy na wózek elektryczny. fot. archiwum prywatne
17 – letni Adam Kreczko z Malborka od urodzenia jest bardzo chorym chłopcem. Prócz porażenia kończyn dolnych i martwicy bioder, stwierdzono u niego szereg różnych schorzeń, m.in. padaczkę, torbiele w głowie i refluks żołądka. Adam od najmłodszych lat przechodzi skomplikowane operacje i poddawany jest rehabilitacji. W jego usamodzielnieniu może pomóc wózek elektryczny z funkcją pionizacji, na który rodziny chłopca nie stać.

 

„Od urodzenia jestem bardzo chorym chłopcem i w pierwszych godzinach po urodzeniu lekarze wykryli mi padaczkę, torbiele w głowie, a w wieku około 2 lat martwicę kości. Na początku lekarze dawali mi szanse na chodzenie, ale im bardziej starszy się robiłem, okazywało się, że pojawiały się u mnie nowe choroby: kamienica nerek, zaburzenia jelit, refluks żołądka, kołatanie serca, często nawracane na organach męskich torbiele i żylaki. Obecnie przez to, że mam tyle schorzeń, muszę przechodzić przez operacje i zabiegi na nogi. Okazało się, że martwica bioder jest pogłębiona i niewyleczalna przez porażenie kończyn dolnych, lekarze powiedzieli mi, że do końca życia będę poruszał się na wózku inwalidzkim i będę musiał przechodzić, jak i do tej pory wiele operacji i wieloletnich rehabilitacji” - napisał do nas Adam.

„Bardzo proszę o pomoc w uzbieraniu 20 tysięcy złotych na wózek, który pomoże mi usamodzielnić się w życiu codziennym, dzięki któremu moja mama miałaby trochę lżej przy zajmowaniu się mną. Przez to cierpi również jej kręgosłup, ponieważ mojej mamie grozi wypadnięcie dysku” - apeluje chłopiec.

 

 

 

 

Każdy, kto chciałby dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki na wózek dla Adama, może to zrobić wchodząc na https://zrzutka.pl/7hp3df

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje