Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szpital Polski w Sztumie wznowił przyjmowanie pacjentów.

  • Wydanie nr 215/2021
  • 15 pażdziernika 2020, 09:52
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • Wiadomości
Szpital Polski w Sztumie wznowił przyjmowanie pacjentów. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Decyzją zarządu, Szpital Polski w Sztumie od 5 października br. wstrzymał pracę kilku oddziałów i przyjmowanie pacjentów. Zamknięty był m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jednak już we wtorek Marzanna Kaczanowska, dyrektor szpitala poinformowała, że placówka wznawia swoją działalność.

 

Z informacji, jaką podaje Starostwo Powiatowe w Sztumie wynika, że po wprowadzonych przez zarząd Szpitala Polskiego w Sztumie ograniczeniach w funkcjonowaniu placówki od 5 października br., szpital podjął działania przeciwepidemiczne i zabiegi dezynfekcyjne całej placówki, dzięki którym może wznowić swoją działalność.

- „Od dnia 13.10.2020 r. od godziny 7.30 została przywrócona działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddział Chirurgiczny w dniu dzisiejszym, tj. 13.10,2020 pracuje w trybie ostrego dyżuru. Planowe przyjęcia zostaną wznowione od dnia 14.10.2020 r. Od dnia 11.10.2020 r. zostały wznowione przyjęcia pacjentów w oddziale reumatologicznym i rehabilitacji ambulatoryjnej. Od dnia 19.10.2020 r. wznowione zostaną przyjęcia pacjentów w oddziale rehabilitacji kardiologicznej” - czytamy na stronie Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Powiatu Sztumskiego.

 

 

 

 

Jednak w związku z potwierdzonymi przypadkami pozytywnymi w grupie lekarzy oddziału rehabilitacji, w chwili obecnej istnieją problemy z dostępnością personelu medycznego i możliwości zapewnienia realizacji harmonogramu pracy.

- „Wszystkie pozostałe oddziały Szpitala w Sztumie pracują normalnie. Kierownictwo szpitala prosi o zrozumienie sytuacji” - podsumowuje starostwo.

 

 

 

 

Informacja: Fb Zarządzanie Kryzysowe i Ochrona Ludności – Powiat Sztumski

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.