Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga! Powiat nowodworski znalazł się w żółtej strefie.

  • Wydanie nr 259/2021
  • 2 pażdziernika 2020, 13:41
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • WiadomościNa sygnale
  • 1 komentarz
Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje dotyczące powiatów, które od soboty będą objęte czerwonymi i żółtymi strefami. Powiat nowodworski trafia do strefy żółtej. Wiąże się to z tym, że od soboty w naszym powiecie będą obowiązywać dodatkowe nakazy i zakazy. Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

 

W czwartek, 1 października br. Minister Zdrowia przekazał informację o tym, że od soboty, 3 października br. powiat nowodworski zostaje objęty żółtą strefą. Powodem tej decyzji jest wzrost zachorowań na COVID-19. Od soboty w powiecie będą obowiązywać dodatkowe nakazy i zakazy. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19.

 

 

 

 

Jakie dodatkowe obostrzenia obowiązują po objęciu powiatu żółtą strefą?

Organizacja kongresów i targów - nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi. Wydarzenia sportowe i kulturalne - 25% widowni. Widzowie, słuchacze, zwiedzający lub uczestnicy obowiązani są zakrywa usta i nos. Na otwartej przestrzeni limit do 100 osób. Gastronomia - w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. 1 osoba na 4 m2. Działalność hotelarska - obecnie jest dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek. Aquaparki i baseny - 75% obłożenia obiektu w aquaparkach. Wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne - 1 osoba na 10 m2Siłownie - 1 osoba na 7 m2Kina - widzowie zasłaniają usta i nos. 25% publiczności. Sanatoria, rehabilitacja, uzdrowiska - warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci. Zgromadzenia - jest zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos.

 

 

 

 

Kościoły - jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się na zewnątrz, to trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult). Wesela i inne uroczystości „rodzinne” - 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - obowiązek zakrywania ust i nosa. 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Transport zbiorowy - pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno - ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych.

 

 

 

 

Obowiązek zakrywania ust i nosa w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych – chyba, że będzie zachowana odległość 1,5 m, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu. Wyłączenie z obowiązku np. ze względu na stan zdrowia. Handel - jest obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Poprawa kondycji fizycznej (ujęta w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z) - obowiązku zakrywania ust i nosa. 25% publiczności. Kluby nocne, dyskoteki - zakaz prowadzenia działalności. Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu - w miejscu przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

 

 

 

 

Transport lotniczy - zapewnienia płynów do dezynfekcji rąk na pokładzie statku powietrznego, dezynfekcji statku powietrznego - raz na dobę w przypadku wykonywania operacji lotniczych z pasażerami, po każdej operacji lotniczej z osobą chorą albo z podejrzeniem zakażenia chorobą zakaźną, przed i po każdej operacji lotniczej z pasażerami trwającej co najmniej 6 godzin; przekazania pasażerom, za pośrednictwem personelu pokładowego, do wypełnienia formularzy kart lokalizacji podróżnego dla celów zdrowotnych oraz odebrania wypełnionych kart – w przypadku, gdy pasażer przekracza granicę państwową w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

 

Policjanci apelują.

Osobom przebywającym na kwarantannie, którzy posiadają smartfona policjanci przypominają, aby korzystali z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Jest to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. W tych trudnych dla wszystkich chwilach ważne jest, by zachować rozsądek. Wszystko po to, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dbajmy wszyscy o siebie nawzajem.

 

 

 


Informację przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.