Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Ilość głupot wypowiedzianych dzisiaj przez panią mnie poraża” - policyjna interwencja podczas XVIII sesji Rady Powiatu Malborskiego.

Nie cichną komentarze w związku z policyjną interwencją podczas XVIII sesji Rady Powiatu Malborskiego. Jak się okazuje, funkcjonariusz policji pojawił się podczas obrad na wezwanie jednego z radnych, który wskazał, że radna Agnieszka Grzegorzewska, mimo obowiązującego reżimu sanitarnego, nie ma zasłoniętych ust i nosa. Szokujący wydaje się fakt, że był to partyjny kolega radnej, Janusz Kasyna, który już na początku sesji zwrócił uwagę Agnieszce Grzegorzewskiej na ten temat.

 

- „Nie jestem chora, nie mam objawów żadnej choroby. W związku z tym, zgodnie z ustawą o sanepidzie nie mam obowiązku założyć maseczki. A rozporządzenie, które jest wydane i obowiązuje jest pod ustawą, a jeszcze nad ustawą jest konstytucja, która również mi zapewnia taką możliwość” - odpowiedziała radna Grzegorzewska na pytanie Janusza Kasyny, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do braku maseczki na jej twarzy.

Radny Dariusz Duda zwrócił uwagę, że nieprzestrzeganie obowiązujących zasad rodzi konsekwencje i naraża inne osoby na zakażenie oraz, że warto czasami oprzeć się w tej kwestii o autorytety w tej konkretnej dziedzinie.

- „Ale dla mnie bezwzględne są liczby. Od marca zachorowało w powiecie malborskim 95 osób, 22 osoby były hospitalizowane, nikt nie umarł. Dla mnie to nie jest epidemia, a pan Kasyna ma na twarzy założoną ochronę, która według mnie w ogóle nie spełnia wymogów, ponieważ jeżeli już mówimy o zakryciu nosa i ust, to maseczka to robi, a nie to coś” - ripostowała radna Agnieszka Grzegorzewska.

Zapraszamy na pełne nagranie z XVIII sesji Rady Powiatu Malborskiego.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 01.10.2020, 16:00
poza tym skoro w sejmie mogą bez masek, to czemu tu nie?
gość
gość 01.10.2020, 16:00
poza tym skoro w sejmie mogą bez masek, to czemu tu nie?
Mieszczuch
Mieszczuch 01.10.2020, 15:34
gdyby rząd kazał panu Kasynie siedzieć na obradach z gołym pitolem a nie było by na to żadnej ustawy to też by siedział ??????
Ja
Ja 01.10.2020, 17:34 (odpowiedź do Mieszczuch)
Pewnie tak hehe
Paweł
Paweł 01.10.2020, 16:00 (odpowiedź do Mieszczuch)
a to jest właśnie dobre, ja miałem trochę inny przykład, jak np. nagle rząd kazał by facetom chodzić w spódnicach bo lepiej wietrzyć jaja niż je pocić?
a tej pani nie znam ale już ją lubię :)
Gaweł
Gaweł 01.10.2020, 19:45 (odpowiedź do Paweł)
Bo te co chcesz je wietrzyć ma większe od Ciebie? :)
Paweł
Paweł 01.10.2020, 22:40 (odpowiedź do Gaweł)
można tak to ująć... ja po 3-4 dyskusjach w sklepie, czy komunikacji miejskiej uległem dla świętego spokoju...