Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nietypowa forma tegorocznego październikowego Ptasiego Pikniku w lasach Mierzei Wiślanej.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 30 września 2020, 10:11
  • Nadleśnictwo Elbląg
  • KulturaZapowiedzi
Nietypowa forma tegorocznego październikowego Ptasiego Pikniku w lasach Mierzei Wiślanej. fot. Nadleśnictwo Elbląg
Wielka jesienna migracja ptaków to spektakularne zjawisko zachodzące co roku w przyrodzie, na którego obserwację Nadleśnictwo Elbląg zaprasza w Europejskie Dni Ptaków, czyli święto obchodzone w ponad 40 krajach Europy i Azji Środkowej. Co roku w pierwszy weekend października tysiące ludzi spogląda na niebo, podziwiając niezmordowanych podróżników zmierzających na zimowiska. Nadleśnictwo już od 10 lat stara się przybliżyć to zjawisko wszystkim osobom wrażliwym na przyrodę i lubiącym aktywny wypoczynek, organizując Ptasi Piknik w lasach Mierzei Wiślanej.

 

Ze względu na panującą pandemię, w tym roku Ptasi Piknik będzie miał wyjątkową formę, bowiem odbędzie się w internecie w formie relacji, wejść na żywo oraz różnych materiałów, które będą się pojawiały przez cały dzień na profilu społecznościowym Lasów Państwowych. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i poświęcić ptakom trochę czasu.

 

 

 

 

Czego mogą oczekiwać miłośnicy przyrody?

- „Całkiem sporo” – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - „Specjalnie dla uczestników Ptasiego Pikniku udamy się na wieżę na górze Pirata, bez której nie wyobrażamy sobie Ptasiego Pikniku, spotkamy się z ornitologiem ze Stowarzyszenie „Drapolicz” w rezerwacie Ujście Wisły. Zajrzymy do obozu Fundacji Akcja Bałtycka, gdzie odbywają się od ponad 50 lat badania ptaków w trakcie migracji, a tam na żywo pokażemy, jak obrączkuje się ptaki. Posiedzimy na plaży, podyskutujemy o ptakach i migracjach, a nawet po majstrujemy w lesie, jak zawsze na Ptasim Pikniku! Do tego posłuchamy dr. Kruszewicza. Pokażemy Wam, jak ratujemy głuszce i cietrzewie oraz jak młodzi leśnicy uczą się szacunku do ptaków w Technikum Leśnym w Tucholi. Do tego dorzucimy garść ciekawych filmów, praktycznych materiałów oraz plakat do ściągnięcia, bo jak Ptasi Piknik mógłby się odbyć bez plakatu?!” - dodaje Jan Piotrowski.

Piknik wystartuje 3 października br. od godziny 10 na FB Lasów Państwowych. Szczegółowy program Ptasiego Pikniku online na profilu Fb Lasów Państwowych, na wydarzeniu Ptasi Piknik- online oraz stronie Nadleśnictwa Elbląg. Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem „Drapolicz” i licznymi partnerami serdecznie zaprasza na X Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej.


 

 

 

Informacja prasowa Nadleśnictwa Elbląg

Nadleśnictwo Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.