Wydanie nr 334/2020, Niedziela 29.11.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Klementyna, Walter, Błażej, Bolemysł, Przemysł, Fryderyk, Saturnin, Paramon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK JEDNYM Z NAJBIEDNIEJSZYCH MIAST W POLSCE

Aż serce pęka Malbork znalazł się na szarym końcu rankingu zamożności samorządów przygotowanym przez pismo "Wspólnota". Nasze miasto uplasowało się w 2019 r. na 239 miejscu spośród 267 miast powiatowych. Wyprzedza nas Nowy Dwór Gdański, Kwidzyn, Tczew czy Starogard Gdański. Wyższy dochód na mieszkańca ma także, m.in. Nowy Staw i Dzierzgoń.
To smutna perspektywa. Bogactwo samorządów przekłada się na komfort życia mieszkańców. To smutne, że miasto z takim potencjałem znajduje na końcu stawki i nie potrafi wykorzystać swoich walorów.
 
Wolałbym prezentować bardziej optymistyczne dane, chwalić sukcesy. Często to robię. Jednak uważam, że moim obowiązkiem jest także przedstawiać prawdę, nawet jeśli jest bolesna i wywołuje kontrowersje. Leczenie trzeba zacząć od diagnozy.
 
Od dawna mówię, że MALBORK się nie rozwija i potrzebuje zmian.
 
 
 
Czekamy na Państwa komentarze
 
Paweł Dziwosz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ed
ed 26.09.2020, 14:29
A pan Wilk jak zawsze uśmiechnięty od ucha do ucha trzecia kadencja na stanowisku burmistrza i nie ma sobie nic do zarzucenia a miasto leży najlepiej zrzucić wszysko na mieszkańców i dowalić im kolejne podwyżki
Malborczyk
Malborczyk 26.09.2020, 13:21
....................................o rzesz w mordę - kuria jego mać.......................... jak sobie uświadomiłem, że za kolejne cztery lata Rządów PIS mogę wyglądać tak jak obecnie Ryszard Terlecki - czołowa twarz i wizytówka PIS. To natychmiast zrezygnowałem z poparcia dla PIS !
citizen
citizen 26.09.2020, 12:34
Więcej pseudo inwestorów z zewnątrz, aż wreszcie ostatnia złotówka podatku wypłynie poza Malbork, zostanie tylko podatek od nieruchomości. Nawet parkingu nie prowadzi nikt tutejszy i pieniądze odpływają.
OBSERWATOR SYTUACJI !!!
OBSERWATOR SYTUACJI !!! 26.09.2020, 10:51
Czy jako mieszkaniec Malborka doczekam się jeszcze w moim życiu, odpowiedzialnego burmistrza i całej władzy rządzącej w Malborku? Malbork nigdy nie będzie miastem bogatym !!! Zostały zlikwidowane zakłady pracy, a ich majątki w dziwny sposób zostały przejęte przez "niby" prywatnych przedsiębiorców. To władza rządząca jest winna stanu finansowego naszego miasta. Siedzą i pierdzą w stołki...najważniejsze, że dla nich kasa się zgadza. Mnóstwo osób pracujących w urzędzie miasta, zawdzięcza pracę swoim znajomościom z urzędnikami wyższego szczebla, Oni nie dbają o mieszkańców, lecz dbają tylko o własne interesy i interesy swoich znajomych.
Kościuszkowiec
Kościuszkowiec 26.09.2020, 10:58 (odpowiedź do OBSERWATOR SYTUACJI !!!)
przykre ale prawdziwe
Gość obserwator.
Gość obserwator. 26.09.2020, 10:19
Mieszkańcy Malborka dzisiaj los się do was uśmiechną uważnie przeczytajcie to co do was napiszę daję wam w prezencie dobrą radę ci co śpią obudźcie się weźcie się za siebie niesieje propagandy w stylu kobiety na traktory ale wszyscy jak chcą mieć lepiej wziąć się ostro do roboty pokazać całemu światu potęgę miasta. Miasto Malbork same w sobie nie jest złe jak każde ma plusy i minusy wesoły Malbork dobrze że napisali przynajmniej wiadomo na czym stoi to dobry znak żeby odbić się od dna i wejść na szczyt .