Wydanie nr 302/2020, Środa 28.10.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Tadeusz, Wszeciech, Szymon, Juda, Wielimir, Domabor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W wyniku zderzenia z pojazdem, łoś zginął na miejscu.

  • Wydanie nr 302/2020
  • 24 września 2020, 11:40
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
W wyniku zderzenia z pojazdem, łoś zginął na miejscu. fot. KPP Sztum
We wtorek w miejscowości Zakręty doszło do zdarzenia drogowego. Osobowy Ford zderzył się z łosiem. Kierującemu mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na drodze, szczególnie w miejscach występowania dzikiej zwierzyny.

 

We wtorek, 22 września br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej W515 w miejscowości Zakręty. Samochód osobowy marki Ford zderzył się z łosiem. Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci sztumskiej drogówki wstępnie ustalili, że 49 – letni kierowca Forda uderzył w łosia, który nagle wtargnął przed jadący samochód. W wyniku tego zdarzenia kierującemu nic się nie stało, zaś zwierzę zginęło na miejscu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

 

 


Policjanci przypominają kierującym, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia życia zwierzaka.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.