Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Apel do społeczeństwa po pomorskiej debacie „Koronawirus oczami ekspertów”.

  • Wydanie nr 271/2021
  • 17 września 2020, 13:41
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 6 komentarzy
Apel do społeczeństwa po pomorskiej debacie „Koronawirus oczami ekspertów”. fot. KPP Malbork
Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinsp. Andrzej Łapiński uczestniczył w debacie pn. „Koronawirus oczami ekspertów” zorganizowanej przez Pracodawców Pomorza.

 

W środę, 16 września br. o godzinie 13 w budynku Olivia Star, znajdującym się na terenie kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku, odbyło się spotkanie ekspertów zajmujących się zwalczaniem pandemii. Jego celem było podsumowanie obecnego stanu wiedzy na temat epidemii, ochrony pacjentów, metod leczenia i profilaktyki, zwłaszcza w momencie poprzedzającym początek jesienno - zimowego sezonu infekcyjnego. Ważnym aspektem było również obalenie niesprawdzonych i szkodliwych teorii, które masowo pojawiają się w przestrzeni mediów elektronicznych. W dyskusji wzięli udział najwięksi specjaliści i eksperci w dziedzinie zdrowia publicznego, chorób zakaźnych, a także bezpieczeństwa, m.in. dyrektorzy szpitali, przedstawiciele Policji, służb sanitarnych, a także samorządowcy. Wśród prelegentów obecny był nadinsp. Andrzej Łapiński, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. Eksperci pochyli się nad kwestiami bezpieczeństwa epidemiologicznego w regionie. Po zakończeniu panelu dyskusyjnego przyjęty został wspólny apel zawierający między innymi zasady postępowania w obliczu epidemii.

 

 

 

 

Apel do społeczeństwa.

1. Zachowaj bezpieczny odstęp, noś czystą maseczkę, często myj i dezynfekuj ręce.

2. Stosuj wszystkie bez wyjątku zalecenia i wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego określające zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii, w tym dotyczące imprez i spotkań dużej liczby osób.

3. Reaguj, kiedy widzisz osobę stwarzającą zagrożenie - nieprzestrzegającą obowiązujących zaleceń lub niestosującą się do nałożonej kwarantanny.

4. Przypominaj swoim najbliższym – zwłaszcza dzieciom – o zasadach ochrony i higieny w okresie pandemii.

5. Będąc pracodawcą, wykorzystuj możliwości kierowania pracowników do pracy zdalnej lub rotacyjnej. W miejscu pracy zapewnij odpowiednie, bezpieczne warunki i środki ochrony osobistej.

6. Pomagaj osobom w potrzebie: starszym, samotnym, pozostającym w izolacji albo znajdującym się w innej trudnej sytuacji, lub poinformuj o nich Ośrodek Pomocy Rodzinie.

7. Wskazuj instytucjom nadzorczym i kontrolnym możliwe luki w przepisach i zasadach bezpieczeństwa, aby poprawić system ochrony epidemicznej.

8. Jeżeli stwierdziłeś u siebie lub u osoby bliskiej gorączkę, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, utratę węchu lub smaku, pozostań w domu i natychmiast poproś o teleporadę lekarza pierwszego kontaktu. Nie obawiaj się badania na obecność Covid-19.

9. Gdy wiesz lub podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną Covid-19, nie czekaj na objawy, tylko skontaktuj się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Natychmiast zgłoś również ten fakt w wypadku przybycia na badania lub zabieg do szpitala.

10. Zaszczep przeciw grypie siebie i swoich bliskich, zwłaszcza z grupy ryzyka.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Killuminati
Killuminati 17.09.2020, 15:42
Chyba was poj,,,,,,, rozliczymy was wszystkich jak Norymberdze
Mela
Mela 17.09.2020, 14:48
To wszystko bzdury .te maseczki te zakazy wyjścia do lasu te telewizyty lekarskie ludzie to są jaja jak berety
Maxikaz
Maxikaz 17.09.2020, 14:44
Apel to wstyd i hańba. Chcecie zrobić z ludzi donosiciel mam nadzieję że wam się to nie uda .A hasła w stylu myk ręce to śmiech na sali
Gość a
Gość a 20.09.2020, 12:47 (odpowiedź do Maxikaz)
Dokładnie... Żebyśmy siebie sprzedawali wzajemnie kto ma maskę kto nie. Aspołeczny dystans to najlepiej żebyśmy się wzajemnie nie spotykali bo jak się spotykamy to rozmawiamy a to władzy nie pasuje... A
Popi
Popi 17.09.2020, 14:35
Ludzie jaka grypa jaki katar te choroby już wygineły teraz jest tylko koronaściema
Gość
Gość 17.09.2020, 14:34
czyli siedź w domu, oglądaj propagandową telewizję, nie odzywaj się i rób to co każe ci władza... na szczęście coraz więcej ludzi to widzi...