Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zdążyć, nim będzie za późno – potrzebna pomoc dla Tosi chorującej na SMA.

Zdążyć, nim będzie za późno – potrzebna pomoc dla Tosi chorującej na SMA. fot. siepomaga.pl
Tosia Popławska ma prawie 2 latka i mieszka w Gdyni. Wykryto u niej SMA typu 2 – potworną chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serduszko bije. Rodzice dziewczynki ścigają się z czasem, bowiem terapia genowa, która zatrzyma rdzeniowy zanik mięśni (SMA), może odbyć się tylko do 2. roku życia. Do zebrania całkowitej kwoty brakuje jeszcze 3 mln zł.

 

- „Przez długi czas nic nie wskazywało na to, by coś dolegało naszej córeczce. Między 6., a 7. miesiącem życia zaczęła raczkować i samodzielnie siadać. Nasze życie wyglądało cudownie, a cały świat kręcił się wokół uśmiechu Tosi i jej wielkich, wpatrzonych w nas niebieskich oczu. Niestety do czasu… Najpierw zaniepokoiło nas to, że mimo skończenia roczku, Tosia nie próbuje nawet stawać. Kiedy próbowaliśmy pokazać jej, do czego są nóżki, nie stawiała nawet prawidłowo stópki na ziemi. Z czasem przestała raczkować i samodzielnie siadać. Z dnia na dzień słabła – tak jakby uchodziło z niej życie…” - opowiada mama Tosi.

 

 

 

 

Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Leczenie polega na jednorazowym podaniu sztucznie wytworzonego genu, którego nie ma Antosia – genu odpowiedzialnego za białko warunkującego pracę mięśni. W ten sposób można zatrzymać SMA. Jednak terapia jest bardzo droga i kosztuje ponad 10 mln zł. To zdecydowanie przekracza finansowe możliwości rodziców dziewczynki.

- „Nasze życie dzieli się na dwie części – to spokojne sprzed diagnozy i to obecne, w którym pierwsze skrzypce gra przeszywający strach o życie dziecka. Dla Tosi jest szansa, ale tylko z Twoją pomocą jesteśmy w stanie zapłacić gigantyczną cenę za leczenie w USA – za życie i zdrowie Tosi...” - apelują rodzice dziewczynki.

- „Będziemy walczyć o Tosię z całych sił i, choć walka nie będzie łatwa, bo choroba ma nad nami przewagę, zrobimy wszystko, by ją powstrzymać! Mamy broń, której nie pokona nikt – miłość i ogromną siłę do walki. Mamy też wiarę w cud – w to, że armia dobrych serc zjednoczy się, by pomóc Antosi. Prosimy Cię, pomóż nam ratować naszą córeczkę... - Patrycja i Dawid, rodzice Tosi”.

 

 

 

 

Choroba Tosi ponownie udowodniła, jak bardzo jest brutalna. Rodzice dziewczynki z wielkim bólem podjęli decyzję o zamówieniu dla niej wózka inwalidzkiego. To bardzo bolesny widok dla rodziców dziecka, którzy walczą o zdrowie i przyszłość swojego maluszka.

 

 

 

 

Każdy może wesprzeć małą Tosię wchodząc na stronę 

https://www.siepomaga.pl/ocalic-tosie?fbclid=IwAR1XumpnlcanvrwqfVBbTVRDvGEqY4b32negveFxkRU91uETVNzsRpVL7Eg
 


 

Informacja i zdjęcia: siepomaga.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Drabcd
Drabcd 14.09.2020, 15:24
Wpłacajmy i udostępniajmy Tosię:)
Patrycja
Patrycja 14.09.2020, 13:17
proszę pomóżcie Tosi, wpłać chociaż złotówke, 2 złote. nie myśl że to nic nie zmieni, zmieni!!! przybliży Tosię do podania leku. Potrzebuje jeszcze 3 miliony małych złotówek! https://www.siepomag…