Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci apelują – bądź bezpieczny i noś odblaski.

  • Wydanie nr 269/2021
  • 3 września 2020, 09:41
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Policjanci apelują – bądź bezpieczny i noś odblaski. fot. pomorska.policja.gov.pl
Z końcem wakacji mamy do czynienia z gwałtownie zmieniającą się pogodą, która powoduje, że warunki na drogach są coraz trudniejsze. W tym okresie na wypadki szczególnie narażeni są piesi i rowerzyści. Pamiętajmy, żeby dla własnego bezpieczeństwa używać elementów odblaskowych, aby być widocznym na drodze. Przypominamy, że piesi poza terenem zabudowanym po zmierzchu mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych, a rowerzyści muszą mieć wyposażony w nie swój jednoślad. Coraz częściej pojawiają się opady deszczu, porywisty wiatr i szybciej zapada zmrok. Taka aura sprawia, że warunki na drodze szybko się zmieniają, co stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę.

 

Pogarszające się warunki pogodowe powodują, że na wypadki narażeni są szczególnie piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ważne jest, żeby każdy z pieszych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny. Dlatego pamiętajmy o używaniu odblasków zawsze, gdy poruszamy się po drogach. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny dla kierowcy już z odległości od 120 do 140 metrów. Osoba, która nie ma odblasków z około 30 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł prawidłowo zareagować.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że widoczność to kwestia decydująca o bezpieczeństwie naszym oraz innych uczestników ruchu. Aby być widocznym na drodze jako piesi nie zapominajmy o odblaskach i odzieży z elementami odbijającymi światło. W odblaski w szczególności powinniśmy wyposażyć nasze dzieci, które wieczorową porą będą wracały ze szkoły do domu. Nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.