Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. Rodzice pobitego półrocznego dziecka aresztowani na 3 miesiące.

Do szpitala w Malborku trafiło półroczne dziecko, którego rodzice twierdzili, że obrażenia na jego ciele wynikają z upadku. Medyczny personel, po uprzednim zbadaniu dziecka, nie dał się do tego przekonać i poinformował o całym zdarzeniu policję. W rezultacie rodzice trafili do aresztu na 3 miesiące i usłyszeli m.in. zarzuty znęcania się nad dzieckiem i narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

W piątek, 14 sierpnia br. do szpitala w Malborku trafiła półroczna dziewczynka z obrażeniami ciała w postaci krwiaka podokostnowego w obrębie kości ciemieniowej i złamania kości ciemieniowej. Z relacji rodziców wynikało, że dziecko przewróciło się. Personel medyczny nie dał wiary w te wyjaśnienia i na miejsce wezwał policję. W krótkim czasie rodzice zostali aresztowani.

Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała, że w niedzielę, 16 sierpnia br. rodzice półrocznej dziewczynki usłyszeli zarzuty. 38 – letni mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania się nad trójką swoich małoletnich dzieci w okresie od maja 2015 r. do listopada 2019 r. Wszczynał awantury po alkoholu, stosował przemoc wobec dzieci, bił i dusił, wyzywał je wulgarnymi słowami. Nie zapewnił dzieciom opieki medycznej, a także pozbawił je czynności związanych z higieną osobistą. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 207 paragraf 1a kk „kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Z kolei 32 – letniej kobiecie prokurator zarzucił znęcanie się psychiczne nad dziećmi poprzez brak reakcji na agresywne zachowanie ojca w stosunku do dzieci, czym nie uchroniła małoletnich dzieci przed jego agresją. Dopuściła się również zaniedbania dzieci – nie udzieliła im pomocy medycznej oraz higienicznej. Drugi zarzut dotyczy znęcania się nad 4 dzieckiem pary – półroczną dziewczynką. Obrażenia głowy – krwiak oraz złamanie kości ciemieniowej - trwające dłużej niż 7 dni, zagrażały bezpośrednio utracie życia dziecka.

Rodzice, mieszkańcy powiatu malborskiego nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. Prokurator skierował do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie. W poniedziałek, 17 sierpnia br. sąd przychylił się do wniosku i małżeństwo aresztowano na 3 miesiące.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Piotr
Piotr 23.08.2020, 22:22
A gdzie mopsy itp!!!!! Doskonale wiedzieli co to za rodzina wiedzieli ze maja juz sprawy odnosnie starszych dzieci to zostawili im najmniejsze!!!! Co za imbezyle tam pracuja powinni poniesc konsekwencje nienwywiazania sie ze swoich obowiazkow suzbowych ile razy ucnich byli??? Przez ich lenistwo o malo nie zostalo skatowane male dziecko!!!!
Malbork Południe
Malbork Południe 22.08.2020, 17:35
Jak nie było 500+ to też były takie sytuacje. Zamkną go osobno tak jak tego młodego skurwiel** co w lutym bodajże też zgłosili się do szpitala że im wypadło niemowlę i ledwo przeżyła te kur** z Rodziewiczówny bo jakby go usadzili to właśnie tj piszecie osadzeni już by mu karę wyznaczyli. Oby rząd w przyszłości wprowadził karę śmierci dla takich m.in. Nie trzeba będzie ich utrzymywać. Mam nadzieję że jeden i drugi dostali wpierdo*
Matka
Matka 18.08.2020, 11:48
A co na to sąsiedzi ? Są tak samo winni ! A te wszystkie MOPSy i całe to dziadostwo stworzone do pomocy i opieki nad patologią ?
Malbork
Malbork 18.08.2020, 08:49
To miejscowość po pegerowska i wszystko jasne.
Tragamin
Tragamin 18.08.2020, 04:31
Sprawa dotyczy Tragamina i rodziny L.