Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weselnicy z koronawirusem. Czy lokal powinien być zamknięty?

Był ślub, potem wesele i zabawa do białego rana. Jednak dla wielu jego uczestników finał tej zabawy nie był optymistyczny, ponieważ zakończył się zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 lub dwutygodniową kwarantanną. Mimo tego sanepid nie zamknął miejsca, w którym odbyło się wesele. Dlaczego?

 

Zadzwonił do naszej redakcji zaniepokojony mieszkaniec powiatu sztumskiego, który poinformował nas, że na początku sierpnia br. w jednym z lokali na terenie powiatu odbyło się wesele, po którym, jak się okazało – zarówno obsługa lokalu, jak i jego uczestnicy przebywają na dwutygodniowej kwarantannie. Zgodnie z informacją podaną w czwartek, 13 sierpnia br. przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gdańsku, 11 weselników zakażonych jest koronawirusem. Według dzwoniącego, kilka dni po weselu w tym lokalu odbywały się inne imprezy okolicznościowe. Dlaczego, skoro wcześniej wesele uznane było za ognisko koronawirusa i lokal, według niego, powinien był być zamknięty?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku.

 

 

 

 

Elżbieta Zybko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku wyjaśnia, że „restauracja, gdzie został wykryty koronawirus u uczestników wesela, została poddana rutynowej dezynfekcji, a pracownicy, którzy obsługiwali gości weselnych, zostali odsunięci od pracy i aktualnie przebywają w kwarantannie oczekując na wyniki pobranych wymazów w kierunku zakażenia SARS-CoV-2”.

- „Procedura dotycząca postępowania po wykryciu SARS-Co2 u uczestników np. wesela przebiega podobnie, jak w innych przypadkach. Wszyscy uczestnicy wesela zostali poddani kwarantannie, w której przebywają wraz z osobami współgospodarującymi i w 7-8 dobie po kontakcie z osobą zakażoną wykonywany jest wymaz. Osoby inne, niż osoby współgospodarujace, a mające wcześniejszy kontakt z osobą poddaną kwarantannie, przebywają w nadzorze epidemiologicznym” - dodaje Inspektor.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gosc wesela
Gosc wesela 13.08.2020, 16:18
Halo redaktorku klamczuchu, czemu piszesz nie prawdę skad pochodzi ognisko! Nie wiesz skad to nie pisz, bo ognisko pochodzi z innej. Imprezy oszuscie, piszesz oszczerstwa i wierze ze karma do ciebie wróci!
arne
arne 13.08.2020, 22:03 (odpowiedź do Gosc wesela)
Gościu z Wesela opanuj się, wyzdrowiej i przeczytaj dokładne info od sanepidu
Novy
Novy 13.08.2020, 16:18
Tak w czerninie
Kelner
Kelner 13.08.2020, 13:45
Czy to lokal w Czerninie ?
Gosc weselny
Gosc weselny 13.08.2020, 16:19 (odpowiedź do Kelner)
Tak w Czerninie a co? Tez klamstwa chcesz pisac o tym lokalu