Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weselnicy z koronawirusem. Czy lokal powinien być zamknięty?

Był ślub, potem wesele i zabawa do białego rana. Jednak dla wielu jego uczestników finał tej zabawy nie był optymistyczny, ponieważ zakończył się zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 lub dwutygodniową kwarantanną. Mimo tego sanepid nie zamknął miejsca, w którym odbyło się wesele. Dlaczego?

 

Zadzwonił do naszej redakcji zaniepokojony mieszkaniec powiatu sztumskiego, który poinformował nas, że na początku sierpnia br. w jednym z lokali na terenie powiatu odbyło się wesele, po którym, jak się okazało – zarówno obsługa lokalu, jak i jego uczestnicy przebywają na dwutygodniowej kwarantannie. Zgodnie z informacją podaną w czwartek, 13 sierpnia br. przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gdańsku, 11 weselników zakażonych jest koronawirusem. Według dzwoniącego, kilka dni po weselu w tym lokalu odbywały się inne imprezy okolicznościowe. Dlaczego, skoro wcześniej wesele uznane było za ognisko koronawirusa i lokal, według niego, powinien był być zamknięty?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku.

 

 

 

 

Elżbieta Zybko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku wyjaśnia, że „restauracja, gdzie został wykryty koronawirus u uczestników wesela, została poddana rutynowej dezynfekcji, a pracownicy, którzy obsługiwali gości weselnych, zostali odsunięci od pracy i aktualnie przebywają w kwarantannie oczekując na wyniki pobranych wymazów w kierunku zakażenia SARS-CoV-2”.

- „Procedura dotycząca postępowania po wykryciu SARS-Co2 u uczestników np. wesela przebiega podobnie, jak w innych przypadkach. Wszyscy uczestnicy wesela zostali poddani kwarantannie, w której przebywają wraz z osobami współgospodarującymi i w 7-8 dobie po kontakcie z osobą zakażoną wykonywany jest wymaz. Osoby inne, niż osoby współgospodarujace, a mające wcześniejszy kontakt z osobą poddaną kwarantannie, przebywają w nadzorze epidemiologicznym” - dodaje Inspektor.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Logik
Logik 13.08.2020, 18:51
Brak jakiejkolwiek imprezy w najbliższy wekend w tym lokalu potwierdzi tylko prawdziwość tej informacji.
Wesele
Wesele 13.08.2020, 21:01 (odpowiedź do Logik)
Jest teraz wesele
AK
AK 13.08.2020, 17:59
A osoba donoszącą na pewno jest ekspertem z dziedziny epidemiologii, że wg niego lokal powinien być zamknięty?
Skończcie już z tą nagonką na ludzi, bo to strasznie słabe jest.
Wstyd!!
Wstyd!! 13.08.2020, 17:28
Proszę mi wyjaśnić, skąd wy bierzecie te informacje?!dlaczego obsmarowane są osoby z wesela i lokal w którym ono się odbyło?! Dlaczego nie widzę informacji na temat ogniska zarażenia czyli 18stki od ktorej wszystko się zaczęło, Ściema totalna zawarta w artykule. Wstyd mi że te informację są wyssane z palca. Bylam na tym weselu!!!więc przestańcie kłamać. Bo zarazą to można nazwać was,sciemniaczy!!!!!pozdrawiam środkowym palcem.Patrycja
Patty
Patty 13.08.2020, 17:18
Weselnicy!!!!kuźwa, A gdzie informacja ze zaczęło się od 18stki?!?!najlepiej obsmarować nie winne osoby
Tolerancyjna pani
Tolerancyjna pani 13.08.2020, 16:25
Dajcie spokój i weselnikom i pracownikom lokalu w Czerninie. Na wszystkich nas przyjdzie pora i się zarazimy, nieważne gdzie przebywamy.