Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weselnicy z koronawirusem. Czy lokal powinien być zamknięty?

Był ślub, potem wesele i zabawa do białego rana. Jednak dla wielu jego uczestników finał tej zabawy nie był optymistyczny, ponieważ zakończył się zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 lub dwutygodniową kwarantanną. Mimo tego sanepid nie zamknął miejsca, w którym odbyło się wesele. Dlaczego?

 

Zadzwonił do naszej redakcji zaniepokojony mieszkaniec powiatu sztumskiego, który poinformował nas, że na początku sierpnia br. w jednym z lokali na terenie powiatu odbyło się wesele, po którym, jak się okazało – zarówno obsługa lokalu, jak i jego uczestnicy przebywają na dwutygodniowej kwarantannie. Zgodnie z informacją podaną w czwartek, 13 sierpnia br. przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gdańsku, 11 weselników zakażonych jest koronawirusem. Według dzwoniącego, kilka dni po weselu w tym lokalu odbywały się inne imprezy okolicznościowe. Dlaczego, skoro wcześniej wesele uznane było za ognisko koronawirusa i lokal, według niego, powinien był być zamknięty?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku.

 

 

 

 

Elżbieta Zybko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku wyjaśnia, że „restauracja, gdzie został wykryty koronawirus u uczestników wesela, została poddana rutynowej dezynfekcji, a pracownicy, którzy obsługiwali gości weselnych, zostali odsunięci od pracy i aktualnie przebywają w kwarantannie oczekując na wyniki pobranych wymazów w kierunku zakażenia SARS-CoV-2”.

- „Procedura dotycząca postępowania po wykryciu SARS-Co2 u uczestników np. wesela przebiega podobnie, jak w innych przypadkach. Wszyscy uczestnicy wesela zostali poddani kwarantannie, w której przebywają wraz z osobami współgospodarującymi i w 7-8 dobie po kontakcie z osobą zakażoną wykonywany jest wymaz. Osoby inne, niż osoby współgospodarujace, a mające wcześniejszy kontakt z osobą poddaną kwarantannie, przebywają w nadzorze epidemiologicznym” - dodaje Inspektor.

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Covid
Covid 17.08.2020, 23:20
Ha ha teraz Malborskie wesele sławne będzie
Z tego sie śmiali a covida maja teraz u siebie. Dobrze wam tak
mieszkaniec mk
mieszkaniec mk 14.08.2020, 08:42
brak słow jak sie to czyta i zwracac grzecznie mowiac sie chce jak ciagle o tym covidzie pseudo slysze. beda kiedy mile pozytywne poprawiajace nastroj informacje czy tylko zarazil sie, umarł miał wypadek tragiczny, zaginęła, porwali, powiesił sie itd do zaje.......
Jacek
Jacek 14.08.2020, 09:03 (odpowiedź do mieszkaniec mk)
Chcą wszystkich zastraszyć ale ludzie już widzą że ta pseudopandemia to ściema
Maxikaz
Maxikaz 14.08.2020, 08:37
Wszystkich do więzienia albo na roboty do kamieniolomu
Student
Student 14.08.2020, 07:59
...........................od wczoraj flaszka Leszek - Sławoj jest na emeryturze. Teraz będzie dawał w palnik do usioru aż się zapije.
Stefan
Stefan 14.08.2020, 06:33
Kłamliwy portal !!! Ktoś do nich napisał i oni na tej podstawie wypisują kłamliwy artykuł, żałosne
Ala ma kota
Ala ma kota 14.08.2020, 10:42 (odpowiedź do Stefan)
Stefan nie pierdziel, info potwierdzone