Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy w XXI wieku potrzebne są miejskie szalety? Spostrzeżenia mieszkanki Malborka.

Czy w XXI wieku potrzebne są miejskie szalety? Spostrzeżenia mieszkanki Malborka. fot. zdjęcie poglądowe
„Najlepsza na świecie jest miłość w klozecie, a każdy szalet jest pełen zalet. Ani w PZU, ani w PKP tylko, tylko w WC” - śpiewał kiedyś zespół Big Cyc. Szalety miejskie były ogólnodostępnym miejscem niemal w każdym polskim mieście. Zapewne wielu z was je pamięta i ten specyficzny zapach kojarzący się właśnie z miejskim WC. Czy obecnie takie szalety miejskie miałyby rację bytu?

 

Chciałabym podzielić się moim spostrzeżeniem na temat dostępności do toalet na terenie miasta Malbork. Otóż w ostatni słoneczny weekend wybrałam się z koleżanką na spacer i piwko na ul. Kościuszki. Siedziałyśmy w wyznaczonym miejscu, gdzie można wypić piwo, ale jak wiadomo ten trunek działa szybko na nerki. I proszę sobie wyobrazić, że nie ma gdzie załatwić swojej potrzeby po spożyciu piwa, ponieważ w domu handlowym Jagiełło jest toaleta, ale zamknięta!!! A pani, która prowadzi bar na dworze wskazała nam toaletę w McDonald´s. Śmieszne, prawda? To w jaki sposób sanepid wystawił pozwolenie na prowadzenie takiej działalności? A jeszcze powiem taką ciekawostkę, że pan Burmistrz Malborka składał hołd bohaterom przy Pomniku Pamięci Armii Krajowej w parku w sobotę (1 sierpnia br. przyp. red.). A tam za tym pomnikiem jest tzw. szalet miejski, bo kto wypije piwo w parku, to idzie tam się załatwić. A straży miejskiej dawno tam nie widziałam. To na tyle. (…) Myślę, że nie tylko ja dostrzegam ten problem, bo uważam, że to jest istotny problem, abyśmy nie mieli pamiątek po turystach”.

Mieszkanka Malborka

Mieszkanka Malborka
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 10.08.2020, 07:21
A to nie jest tak że ten bar należy do właściciela panoramy? I oficjalnie toaleta jest tam? Stąd pozwolenie sanepidu na ten kram ;)
Ha ha ha.
Ha ha ha. 09.08.2020, 11:30
Miasto turystyczne bez toalet miejskich to jak dworzec kolejowy bez torów.
Bogusław
Bogusław 08.08.2020, 08:24
Problem z toaletami miejskimi mamy także w Sztumie. Jest co prawda jedna toaleta na pierwszym piętrze w UMiG, ale jest ona czynna jedynie w dni robocze. W samym mieście nigdzie nie ma informacji o tej toalecie. Wiedzą jedynie nieliczni mieszkańcy naszego miasta, tzn. ci którzy mają problemy z układem moczowym. Turysta lub nawet mieszkaniec powiatu, który przyjedzie na zakupy, musi sikać pod jakimś drzewem i uważać nie tyle na przechodniów, co na kamery monitoringu miejskiego.
Ziutek
Ziutek 05.08.2020, 14:55
Wieczorem to nawet z postawieniem klocka w Malborku nie ma problemu.
Maniek
Maniek 05.08.2020, 10:20
...............................jak nie ma sracza to leję gdzie popadnie.